streeter.cv.ua http://streeter.cv.ua Автомобільні новини Fri, 21 Sep 2018 08:02:43 +0000 uk hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.8 Чому покупка поліцейських Prius і Outlander виявилася помилкою http://streeter.cv.ua/2018/09/21/chomu-pokupka-politsejskyh-prius-i-outlander-vyyavylasya-pomylkoyu/ http://streeter.cv.ua/2018/09/21/chomu-pokupka-politsejskyh-prius-i-outlander-vyyavylasya-pomylkoyu/#respond Fri, 21 Sep 2018 08:02:43 +0000 http://streeter.cv.ua/?p=6249 Патрульні поліцейські гібридні автомобілі Toyota Prius і Mitsubishi Outlander PHEV, закуплені МВС на гроші, отримані за Кіотським протоколом, надали менше позитивний вплив на екологію, ніж очікувалося. Поліція в 2015-2017 роках отримала більш 925 млн. Гривень на закупівлю гібридних автомобілів, що повинно було скоротити викиди парникових газів на 48 404,93 тонн СОГ. Були закуплені японські Toyota …

The post Чому покупка поліцейських Prius і Outlander виявилася помилкою appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
Патрульні поліцейські гібридні автомобілі Toyota Prius і Mitsubishi Outlander PHEV, закуплені МВС на гроші, отримані за Кіотським протоколом, надали менше позитивний вплив на екологію, ніж очікувалося.

Поліція в 2015-2017 роках отримала більш 925 млн. Гривень на закупівлю гібридних автомобілів, що повинно було скоротити викиди парникових газів на 48 404,93 тонн СОГ. Були закуплені японські Toyota Prius і Mitsubishi Outlander PHEV – 348 екз. і 635 екз. відповідно.

Читайте також: Чому поліція Дубая їздить на суперкарах: повна історія

Але за час експлуатації поліцією цих гібридних авто викиди парникових газів практично не скоротилися. Якщо бути більш точним, то вони знизилися на 95-97% менше, ніж планувалося. Виходить, що поліцейські гібридні автомобілі – це надзвичайно неефективна витрата грошей з точки зору екології. А адже саме для поліпшення екології вони і були придбані.

Поліцейські Prius і Outlander

За даними державної аудиторської служби, патрульні гібридні авто в 2015-2017 роках витрачали в середньому 6,7 л палива на 100 км шляху, хоча очікувалося, що ця цифра складе 1,8 л. Тобто і по витраті палива очікування не виправдалися.

Нагадаємо, що лобіювали закупівлю гібридних автомобілів для поліції міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і екс-глава Нацполіціі Хатія Деканоїдзе.

Читайте також: Поліція отримала AUDI S7

The post Чому покупка поліцейських Prius і Outlander виявилася помилкою appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
http://streeter.cv.ua/2018/09/21/chomu-pokupka-politsejskyh-prius-i-outlander-vyyavylasya-pomylkoyu/feed/ 0
В Нацполіції представили мобільний додаток My Pol http://streeter.cv.ua/2018/07/03/v-natspolitsiyi-predstavyly-mobilnyj-dodatok-my-pol/ http://streeter.cv.ua/2018/07/03/v-natspolitsiyi-predstavyly-mobilnyj-dodatok-my-pol/#respond Tue, 03 Jul 2018 05:15:30 +0000 http://streeter.cv.ua/?p=6238 В Нацполіції представили мобільний додаток My Pol, який дозволяє викликати поліцію та оцінювати їх роботу. Мобільний додаток My Pol дозволяє: – робити швидкий виклик патрульної поліції завдяки функції «SOS»; – оцінювати роботу поліцейських за номером жетону; – знаходити найближчі відділення поліції та медичної допомоги; – отримувати актуальні новини поліції. – отримувати найважливіші оповіщення про оперативну …

The post В Нацполіції представили мобільний додаток My Pol appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
В Нацполіції представили мобільний додаток My Pol, який дозволяє викликати поліцію та оцінювати їх роботу.

Мобільний додаток My Pol дозволяє:

– робити швидкий виклик патрульної поліції завдяки функції «SOS»;
– оцінювати роботу поліцейських за номером жетону;
– знаходити найближчі відділення поліції та медичної допомоги;
– отримувати актуальні новини поліції.
– отримувати найважливіші оповіщення про оперативну ситуацію
– підказати як діяти в тій чи іншій ситуації

Введення таких мобільних додатків – це вимога часу. Це не тільки дозволить правоохоронцям оперативніше реагувати на загрози безпеці наших громадян, але стане основою для зростання довіри до правоохоронної системи.

Читайте також:

Євробляхи: фіскальна служба порахувала усі авто на єврономерах, а також назвала кількість порушників

Завантажити додаток можна в:
Google Play https://goo.gl/dnjLZd
App Store https://goo.gl/iExkdW

Вперше даний додаток запрацював в Чернівецькій області, а вже пізніше запрацює і в інших містах нашої країни!

Читайте також: 1 червня 2018 року Car Club Chernivtsi провели благодійну акцію до «Дня захисту дітей» (ФОТО/ВІДЕО)

The post В Нацполіції представили мобільний додаток My Pol appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
http://streeter.cv.ua/2018/07/03/v-natspolitsiyi-predstavyly-mobilnyj-dodatok-my-pol/feed/ 0
Податкова амністія для нерозмитнених автомобілів: що далі? http://streeter.cv.ua/2018/06/26/podatkova-amnistiya-dlya-nerozmytnenyh-avtomobiliv-shho-dali/ http://streeter.cv.ua/2018/06/26/podatkova-amnistiya-dlya-nerozmytnenyh-avtomobiliv-shho-dali/#respond Tue, 26 Jun 2018 07:00:54 +0000 http://streeter.cv.ua/?p=6216 Податкова амністія для нерозмитнених автомобілів: У середу, 21 березня, активісти із громадської організації «Авто Євро Сила» зустрілись із народними депутатами на засіданні комітету ВР з питань податкової та митної політики. Мета зустрічі – врегулювання питання із «євробляхами», тобто автомобілями на іноземній реєстрації, якими керують українці. Отож, про що вдалось домовитись обом сторонам? Читайте також: Новий …

The post Податкова амністія для нерозмитнених автомобілів: що далі? appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
Податкова амністія для нерозмитнених автомобілів: У середу, 21 березня, активісти із громадської організації «Авто Євро Сила» зустрілись із народними депутатами на засіданні комітету ВР з питань податкової та митної політики. Мета зустрічі – врегулювання питання із «євробляхами», тобто автомобілями на іноземній реєстрації, якими керують українці. Отож, про що вдалось домовитись обом сторонам?

Читайте також: Новий Закон про паркування: водії нерозмитнених авто не зможуть забрати машину зі штрафмайданчика

Молдовський сценарій

Саме цей механізм, який ми описували напередодні, нардепи пропонують взяти за основу вже для «українського сценарію», принаймні для першої частини законопроекту, який скоро готуватиметься. В цьому розділі буде описано принцип легалізації машин на єврономерах. Щодо платежів: на рівні ідеї, пропонується застосувати знижку в розмірі 70% від діючих ставок акцизу, як це було у Молдові. Але, можливий й інший варіант – застосування ставок акцизу із «закону 3251». Це питання ще буде обговорюватись, щоб розмір платежів вийшов посильним для водіїв нерозмитнених авто, тобто щоб сума податків не перевищувала вартість самої машини. І в першому і в другому варіанті мито та ПДВ залишаться в силі, знижки на ці податки не обговорювались, як і пільги на збір в ПФ за першу реєстрацію ТЗ.

Щодо «прохідних машин»: присутні дві версії, які, тим не менше, фактично дублюють одна другу. Обмеження за віком ТЗ може бути встановлено на відмітці «2000 рік випуску», або ж за екологічним стандартом на рівні Євро-3 (який в ЄС запрацював у 1999 році). До легалізації нардепи пропонують допускати авто на єврономерах, які заїхали в Україну до 1 січня 2018 року. Звісно, що для розмитнення авто в Україні, доведеться спершу виїхати таким ТЗ в країну його реєстрації, укласти там з власником угоду купівлі-продажу, зняти авто з обліку, отримати транзитні номери та в’їхати в Україну вже в режимі «імпорт».

Читайте також: «Евробляху» можна буде розмитнити за 600 євро

Щодо додаткових вимог: кожного власника автомобіля, який підпадатиме під «податкову амністію», зобов’яжуть надати довідку про офіційно одержані доходи, з яких не менш офіційно сплачені податки, на суму рівну або більшу вартості автомобіля, який буде легалізуватись. Строки «податкової амністії»: хоч зараз ще не можна назвати точні дати «від» і «до», але вже зрозуміло, що ця акція буде одноразовою та з обмеженим періодом дії, наприклад – 6 або 9 місяців. Можливо, якщо митні органи не встигатимуть оформити всі автівки, «легалізація» буде продовжена, але все одно цей механізм матиме визначений «дедлайн».

Податкова амністія для нерозмитнених автомобілів

«Чорний ящик» Так можна назвати другу частину запропонованого механізму розмитнення «євроблях», оскільки поки що її зміст не відкривається. Більше того – у комітеті наголосили, що за будь-яких обставин друга частина ескізного законопроекту перегляду не підлягатиме. Що ж такого у цьому «чорному ящику»? Це розділ, у якому будуть описані запобіжні механізми, які мають назавжди закрити можливість їздити на «євробляхах». В законодавство, що стосується діяльності поліції, митної та прикордонної служби, кодексів про адміністративну та кримінальну відповідальність буде внесено ряд змін, які унеможливлять експлуатувати нерозмитнені автомобілі. А хто спробує проігнорувати ці правила – отримає суворе покарання.

Що з «рівними умовами для всіх»? Дійсно, згідно результатів нашого опитування, та згідно вимог активістів, питання «одноразової акції» лише для певної категорії автомобілістів, на сьогоднішній день, втратило свою актуальність. Таке рішення не зніме бар’єри, які і стали причиною стрімкого росту сегмента «єврономерів» в Україні. Потрібен перегляд податкового законодавства в цілому, щоб автомобілі стали більш доступними, і українцям, враховуючи їх середній рівень доходу, не доводилось шукати «щілинки» в які треба «протиснутись», щоб отримати у своє розпорядження транспортний засіб. Але, зменшення ставок розмитнення в цілому, а також скасування вимоги відповідності певним нормам «Євро» для вживаних авто, за словами нардепів, зараз неможливе. На це є дві причини: відсутність техогляду та «не європейська» вартість «автоцивілки».

Читайте також: Кабмін зменшує вартість розмитнення авто з ЄС

Коли в Україні в повну силу запрацює техогляд, що може відбутись біля 2020 року, тоді можна буде піднімати питання відміни норм «Євро» для авто з пробігом. Відповідно, щоб зняти обмеження по року випуску автомобіля, вартість страхування пропонують «прив’язати» до віку авто. Новіша машина – дешевший поліс ОСЦПВ, старіша – дорожчий. Тобто, якщо у когось виникне бажання їздити на автомобілі, скажімо, 80-х чи 90-х років випуску, ця можливість буде надана, але поліс обов’язкового страхування на старе авто може обійтись навіть у 1000 євро за рік. До речі, як виглядатиме «автоцивілка» за європейськими стандартами, ми нещодавно писали. Тим не менше, народні депутати згідні, що перегляд розміру розмитнення (ставок податків) потрібен, як і скасування вимог відповідності нормам «Євро» для вживаних авто, але це другий етап врегулювання теми доступності автомобілів, який, як вже згадувалось, нардепи пропонують брати у роботу в районі 2020 року.

Коли «легалізація «євроблях» почне діяти? Можливо, «скоро», але наскільки скоро – ще невідомо. Всі механізми, описані вище, існують лише на рівні ідей, які будуть викладені на папері, у вигляді ескізного законопроекту. Далі цей текст буде передано активістам, щоб ті могли ознайомитись із ним та створити свої пропозиції, щоправда лише для першої частини документа. Продовження діалогу відбудеться на наступному засіданні комітету ВР з питань податкової та митної політики, де всі ескізні пропозиції мають бути конкретизовані та погоджені сторонами.

Незважаючи на наявність другого розділу з обмеженнями, названого нами «чорний ящик», який «не підлягає обговоренню», активісти ГО «АЄС» повідомили, що в їх організації є більше десятка досвідчених юристів, деякі з них колишні податківці та митники, і з їх допомогою буде розроблено ще одну версію законопроекту, яка, можливо, буде надана нардепам для ознайомлення на наступній зустрічі.

Джерело: auto.ria.com

Читайте також: Як будуть легалізувати авто іноземної реєстрації. Законопроект уже готовий

The post Податкова амністія для нерозмитнених автомобілів: що далі? appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
http://streeter.cv.ua/2018/06/26/podatkova-amnistiya-dlya-nerozmytnenyh-avtomobiliv-shho-dali/feed/ 0
Як пропонують проводити медогляд водіїв? http://streeter.cv.ua/2018/06/25/yak-proponuyut-provodyty-medoglyad-vodiyiv/ http://streeter.cv.ua/2018/06/25/yak-proponuyut-provodyty-medoglyad-vodiyiv/#respond Mon, 25 Jun 2018 16:00:52 +0000 http://streeter.cv.ua/?p=6226 Медогляд водіїв: Перед тим як перейти до розгляду нового проекту наказу від МОЗ про перелік медичних протипоказань для водіїв, варто нагадати: регулярний медичний огляд та наявність меддовідки для водіїв в Україні були і є обов’язковими. Ці норми не вказані прямо у ПДР, законах «Про національну поліцію» та «Про дорожній рух», але вони присутні у чинному …

The post Як пропонують проводити медогляд водіїв? appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
Медогляд водіїв: Перед тим як перейти до розгляду нового проекту наказу від МОЗ про перелік медичних протипоказань для водіїв, варто нагадати: регулярний медичний огляд та наявність меддовідки для водіїв в Україні були і є обов’язковими. Ці норми не вказані прямо у ПДР, законах «Про національну поліцію» та «Про дорожній рух», але вони присутні у чинному положенні МОЗ №308/22840. Цей документ передбачає, що медичному огляду підлягають кандидати у водії перед допуском до іспитів, та водії, які уже отримали свої посвідчення. Періодичність медоглядів – раз на 10 років, якщо вік водія до 55 років (включно), раз на три роки якщо вік від 56 до 75 років, та щорічно після досягнення 76-річного віку.

Читайте також: Українські водії будуть проходити медогляд по-новому

Водії комерційного транспорту повинні оновлювати свої медичні довідки раз на рік. А ті, хто працює по найму у перевізників (усіх видів та форм власності), та задіяний у перевезеннях вантажів чи пасажирів, мусять проходити передрейсовий та післярейсовий медичні огляди щозміни. Вельми суворі вимоги — якщо, звісно, їх дотримуватись. Що може змінити новий проект наказу МОЗ, який стосується медичних протипоказань для водіїв? Регулярність медогляду та термін дії водійських посвідчень залишаються без змін. Змінюється класифікація водіїв, яка зараз «прив’язана» до категорії у «правах». У запропонованій редакції категорії будуть частково зведені, а основний розподіл буде по трьох частинах: водії некомерційного транспорту (А1, А, В1, В, ВЕ), водії комерційного транспорту (В, ВЕ, С1, С1Е, С, СЕ, D1, D1E, D, DE, T), та водії тракторів й іншої сільгосп- та спецтехніки (А1, А2, В1, В2, В3, С, D1, D2, E1, E2, F1, F2, G1, G2, H).

Медогляд водіїв

У кожному розділі проекту наказу міститься перелік протипоказань із приблизно 30 пунктів. У чинному документі категорій 8, кількість пунктів із протипоказаннями — біля 35 для кожного із них. І наявність будь-якого з таких протипоказань може поставити хрест на роботі водія. Жорстко, але ніби справедливо… То в чому ж проблема? Багатьох експертів з питань дорожнього руху зацікавила присутність хвороб та розладів здоров’я, при яких допуск до водіння надається індивідуально, за рішенням медкомісії. Ми порівняли загальну кількість «індивідуальних» пунктів: у чинному документі їх сумарно 125, у новому – 38. Для порівняння, на найпоширенішу категорію «В» зараз існує 16 пунктів, остаточне рішення (при наявності певного захворювання чи його ознак) по яких прийматиметься лікарями, в описуваному проекті – 15.

Читайте також: Автомобільна аптечка через МОЗ змінить свою комплектацію за Євростандартами

В середньому, у діючому наказі є 16 «індивідуальних» пунктів на кожну категорію. В запропонованому – 15 для некомерційного транспорту, 22 для комерційного, та 21 для трактористів. Чому стільки уваги до «індивідуальних рішень медкомісій» – тому що у них вбачається корупційний ризик, оскільки при наявності ситуації, в якій може бути прийняте неоднозначне рішення, сторони можуть піти шляхом відповідних «індивідуальних домовленостей». Тим не менше, кількість умовно-ризикових пунктів фактично однакова в обох документах (на кожну категорію), тому новий проект наказу містить корупційні ризики (кількісно) аналогічні тим, які присутні у чинному наказі.

Щодо переліку протипоказань, то певні пункти уточнено. Деякі, такі як мінімальний зріст у 150 см, діабет, зорова дихромазія (несприйняття одного з основних кольорів) для водіїв некомерційного транспорту – виключені. Окремо прописані такі протипоказання, як наявність алкоголізму, наркоманії чи токсикоманії. В цілому, новий проект наказу «Про перелік медичних протипоказань для кандидатів у водії та водіїв» став коротшим, замість існуючих зараз 8 категорій буде лише 3, з розподілом відносно приватної чи комерційної водійської практики, що логічно – для тих, хто керує важкою технікою, здійснює пасажирські перевезення, вимоги щодо стану здоров’я мають бути суворіші. Корупційні ризики, тобто кількість пунктів, які можна затверджувати індивідуально, фактично не змінюються. Хоча, зрештою, під одним діагнозом справді можуть бути різної важкості захворювання, остаточне рішення по яких можна винести виключно у індивідуальному порядку.

Щодо «торгівлі меддовідками» – описаний проект наказу жодним чином не впливає на стан справ, оскільки він не містить будь-яких нових вимог для медичних закладів та їх працівників, та не впливає на норми адміністративного та кримінального кодексів, зміни у які можуть бути внесені лише Верховною Радою (мається на увазі, в частині посилення відповідальності осіб, які видають медичні довідки). Отже, на практиці, для водіїв та тих, хто ними планує стати, у разі затвердження наказу міністерством, відчутних змін не станеться. Головна зміна, яку потрібно провести для реального підвищення безпеки дорожнього руху – це припинення «торгівлі меддовідками», але поки що проектів щодо вирішення цієї проблеми чомусь немає.

Джерело: auto.ria.com

Читайте також: Техогляд авто в Україні будуть повертати поетапно

The post Як пропонують проводити медогляд водіїв? appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
http://streeter.cv.ua/2018/06/25/yak-proponuyut-provodyty-medoglyad-vodiyiv/feed/ 0
Євробляхи: фіскальна служба порахувала усі авто на єврономерах, а також назвала кількість порушників http://streeter.cv.ua/2018/06/25/yevroblyahy-fiskalna-sluzhba-porahuvala-usi-avto-na-yevronomerah-a-takozh-nazvala-kilkist-porushnykiv/ http://streeter.cv.ua/2018/06/25/yevroblyahy-fiskalna-sluzhba-porahuvala-usi-avto-na-yevronomerah-a-takozh-nazvala-kilkist-porushnykiv/#respond Mon, 25 Jun 2018 07:00:39 +0000 http://streeter.cv.ua/?p=6220 Звісно, коли згадуються євробляхи, ніхто не думає про імпортний металопрокат європейського виробництва. «Бляхами» у народі прийнято називати номерні знаки на нерозмитнених автомобілях, яких в Україні стає все більше. Невідомо, чи просто збіг обставин, чи так і було задумано, але саме в день проведення акції водіями авто на єврономерах Державна фіскальна служба оприлюднила статистичні дані про …

The post Євробляхи: фіскальна служба порахувала усі авто на єврономерах, а також назвала кількість порушників appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
Звісно, коли згадуються євробляхи, ніхто не думає про імпортний металопрокат європейського виробництва. «Бляхами» у народі прийнято називати номерні знаки на нерозмитнених автомобілях, яких в Україні стає все більше. Невідомо, чи просто збіг обставин, чи так і було задумано, але саме в день проведення акції водіями авто на єврономерах Державна фіскальна служба оприлюднила статистичні дані про кількість «транзитників» та «тимчасівок», які перебувають на території України. В тому числі — з порушенням дозволених термінів. Не забули фіскали згадати і про штрафи. Отож, скільки загалом автомобілів на іноземній реєстрації потрапило до України протягом минулого року?

Читайте також: Кабмін зменшує вартість розмитнення авто з ЄС

Майже мільйон легковиків з європейськими і не тільки «прописками» було ввезено протягом 2017-го. В режимі «транзит», який полюбляють використовувати мешканці прикордонних районів, «пересічники», ввезли 209,6 тис. транспортних засобів. В режимі «тимчасове ввезення» заїхало 748,9 тис. автомобілів.

Яка ж ситуація з цими автомобілями зараз? Станом на 31 січня 2018 року, в Україні перебуває 425,4 тис. машин з іноземною реєстрацією. Із них «транзитних» – 100,9 тис., «тимчасівок» – 324,5 тис. Не забули працівники фіскальної служби визначити кількість порушників, у яких вичерпався термін дозволеного перебування на митній території держави. Загалом «під прицілом» ДФС перебуває 246,4 тис. нерозмитнених авто. З цієї кількості транзит затягнувся занадто довго у 82,2 тис. водіїв, а тимчасове ввезення перетворилося на фактично постійне для 164,2 тис. автомобілів.

У приватних розмовах частіше можна почути «литовські бляхи», аніж «польські», оскільки здається, що «литовці» більш популярні. Згідно ж із даними ДФС, в Україні переважають «поляки» (110,7 тис.): їх удвічі більше, ніж «литовців», яких 51,7 тис. Дивно, але на третьому місці — нерозмитнені авто з Німеччини: таких 19,8 тисяч, і це при тому, що тамтешні правила досить жорсткі, страхування та транспортний збір далеко не дешеві а також є потреба у регулярному техогляді.

Автомобілів з болгарськими «бляхами», які набувають все більшої популярності (завдяки тому, що вигляд їх номерних табличок дуже схожий на українські), вже 14,1 тис. Чеську реєстрацію мають 13,1 тис. автівок.

Читайте також: Вільнюс ініціює конфіскацію авто на литовських номерах в Україні

Якщо вже цю тему підняли фіскали, звісно, не обійшлося без питання штрафів. Протягом 2017 року за порушення термінів транзитного ввезення ТЗ було складено 18 394 протоколи на 109,3 млн грн загалом. Тобто, в середньому один «впійманий транзитник» позбудеться майже 6 тисяч гривень. За порушення термінів тимчасового ввезення задокументовано 4 360 випадків, на загальну суму 56,3 млн грн. В середньому це біля 13 тис. грн штрафу з одного автомобіля, який залишився на теренах держави довше, ніж «тимчасово».

Щодо достовірності цих чисел: незважаючи на заяви різних громадських організацій та окремих експертів, які називають обсяги навіть у кілька мільйонів нерозмитнених авто, наведені ДФС значення вірні, або досить близькі до таких. Визначаючи за власною методикою кількість євробляхи, ми теж отримали в результаті біля 0,5 млн нерозмитнених авто, що знаходяться в Україні.

Джерело: auto.ria.com

Читайте також: Як будуть легалізувати авто іноземної реєстрації. Законопроект уже готовий

The post Євробляхи: фіскальна служба порахувала усі авто на єврономерах, а також назвала кількість порушників appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
http://streeter.cv.ua/2018/06/25/yevroblyahy-fiskalna-sluzhba-porahuvala-usi-avto-na-yevronomerah-a-takozh-nazvala-kilkist-porushnykiv/feed/ 0
Розмитнення авто за молдавським сценарієм: що воно таке? http://streeter.cv.ua/2018/06/24/rozmytnennya-avto-za-moldavskym-stsenariyem-shho-vono-take/ http://streeter.cv.ua/2018/06/24/rozmytnennya-avto-za-moldavskym-stsenariyem-shho-vono-take/#respond Sun, 24 Jun 2018 16:00:14 +0000 http://streeter.cv.ua/?p=6215 Парк автомобілів на іноземній реєстрації постійно зростає: згідно офіційних статистичних даних «євробляхи» – найбільший та найактивніший сегмент українського авторинку. Якщо і надалі не буде змін у законодавстві, які спростять та здешевлять розмитнення авто, через кілька років, імовірно, більш ніж половина усіх автомобілів на наших дорогах матимуть «чужі» номерні знаки. Крім того, парк «єврономерів» розширюється не …

The post Розмитнення авто за молдавським сценарієм: що воно таке? appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
Парк автомобілів на іноземній реєстрації постійно зростає: згідно офіційних статистичних даних «євробляхи» – найбільший та найактивніший сегмент українського авторинку. Якщо і надалі не буде змін у законодавстві, які спростять та здешевлять розмитнення авто, через кілька років, імовірно, більш ніж половина усіх автомобілів на наших дорогах матимуть «чужі» номерні знаки. Крім того, парк «єврономерів» розширюється не лише бюджетними найдешевшими 20-річними авто, а й машинами преміум класу. Адже якщо можна одним, і їх при цьому ніхто не чіпає, то чому не можна іншим? Отож, проблема є, і вона потребує вирішення.

Вирішити проблему «євроблях» та питання доступності вживаних автомобілів в цілому пробували не раз, з різних боків. Депутати реєстрували законопроекти, які передбачали місячні та річні «такси» за «легальну їзду» на нерозмитнених авто, були спроби ввести оплату за дороги для іноземного транспорту… Звучали заклики від активістів щодо «одноразової податкової амністії» та чимало іншого. Тим не менше, жоден із варіантів так і не був реалізований на практиці. Одна із найпопулярніших ідей останнього часу – так званий «молдавський сценарій».

Читайте також: Новий Закон про паркування: водії нерозмитнених авто не зможуть забрати машину зі штрафмайданчика

Незважаючи на те, що на момент публікації цього матеріалу немає жодного документа, який би офіційно передбачав введення згаданого сценарію, ми все ж вирішили розібратись, що значить «легалізація автомобілів так, як в Молдові». Адже не виключено, що цей механізм буде застосовано, нехай і в адаптованому вигляді, в Україні.

Розмитнення авто у Молдові

Звичайне розмитнення легкового автомобіля у наших сусідів зараз виглядає так: при ввезенні машини потрібно сплатити акцизний збір, який залежить від віку авто, типу та об’єму його двигуна. ТЗ віком більше 7 років розмитнити не можна. На гібридні авто діє знижка на акциз в розмірі 50%, для вантажівок замість акцизу сплачується 20% ПДВ. Також вирішено питання з раритетними машинами – для них діє фіксована ставка акцизу у 222 тисячі лей (біля 10 850 євро). Додатково сплачуються митний збір (0,4% від вартості ТЗ) та екологічний збір (0,5%).

Наприклад, за розмитнення п’ятирічної легківки з бензиновим мотором об’ємом 1600 куб. см потрібно сплатити біля 1100 євро. Дорожче пригнати дизель – легкове авто з двигуном 1,6 л такого ж віку обкладатиметься акцизом у 1800 євро. Розрахунки приблизні, оскільки, на відміну від українського законодавства, ставки акцизу з 2017 року у Молдові вказуються в місцевій валюті – леях, у нас же в євро.

«Молдавський сценарій»

Тепер щодо «євроблях», яких, свого часу, у Молдові теж було чимало. Уряд цієї країни дозволив провести одноразову амністію машин на іноземній реєстрації, ввезених до 1 листопада 2016 року, із знижкою від діючих ставок акцизу в розмірі 70%. Обмеження по року випуску теж було знято – машини віком більше 10 років обкладались акцизом як 10-річні. Скасували й обов’язкове надання сертифікату. Варто зауважити, що зараз у Молдові максимально допустимий вік для розмитнення авто становить 7 років, хоч за правилами 2016-го було 10. Амністія «євроблях» тривала з 1 січня до 1 квітня 2017 року, але через велику кількість бажаючих легалізувати свої авто термін був продовжений до 1 липня того ж року. Пільгове розмитнення («легалізація») проводилось за ставками акцизу 2016 року, який тоді ще зазначався в євро. Перед розмитненням необхідно було надати «віньєтку», тобто документ про сплату збору за користування дорогами та довести факт керування цим авто до 1 листопада 2016 року. Звісно, що для реєстрації ТЗ у Молдові вже на нового (фактичного) власника, потрібно було виїхати за кордон, укласти з власником «із бріфа» договір купівлі-продажу, зняти авто з обліку у країні приписки, а тоді вже звертатись у місцеві органи реєстрації.

Скільки коштувало «легалізувати» машину з іноземною реєстрацією у Молдові? Візьмемо для розрахунку прикладів найдорожчі категорії за віком, тобто 10+ років. Якщо бензиновий двигун мав об’єм 0.9 л, пільговий акциз становив 140 євро; 1.3 л – 230 євро; 2.5 л – 1140 євро; 3.5 л – 3700 євро. Дизельні авто з двигуном 1.5 л обходились у 270 євро; 2.5 л – 1150 євро; 3.5 л – 3700 євро. Нагадаємо, що наведені значення – пільгові, для «податкової амністії», у розмірі 30% від повних ставок акцизного збору.

Що отримав бюджет Молдови?

Поки тривав період «легалізації євроблях» у Молдові, зареєструвати свої автомобілі встигли 18,7 тисяч власників. Надходження у державну скарбницю склали 442 мільйони лей, що при конвертації становить біля 21,6 млн євро. Тобто, в середньому з кожного розмитненого «єврономера» Молдова отримала 1155 євро.

Читайте також: «Евробляху» можна буде розмитнити за 600 євро

Запобіжні механізми

Місцевий закон №280 від 16 грудня 2016 року окрім «амністії» передбачав ряд санкцій для тих, хто вирішить і далі їздити на нерозмитнених авто, ігноруючи законодавство. Спершу ввели оплату за дороги для водіїв, які мають молдавські посвідчення водія, але керують «чужими» автомобілями. Вартість віньєтки 4 євро за 7 днів, або 16 євро за місяць, або ж 85 євро за 180 днів. Максимальний строк тимчасового ввезення – 180 днів протягом 12 місяців.

Поліції надали пряме право зупиняти автомобілі з іноземною реєстрацією та перевіряти дійсність віньєтки і час перебування авто на території Молдови. У разі виявлення порушень – автомобіль затримується та примусово супроводжується до прикордонного митного поста, звідки машина буде вивезена за територію держави. Вартість супроводу – 0,15 євро за кожен кілометр (плюс сплата за відсутні віньєтки по 180 євро за кожен повний чи неповний період у 180 днів, а також за інші штрафи). Отож, в якості запобіжника замість складання товстих папок з протоколами та подачі їх у суди, автомобілі порушників негайно і примусово вивозились із країни, ще й за рахунок самих порушників. Права іноземців при цьому зберегли – якщо, наприклад, українець в’їде в Молдову на своєму авто, до 180 днів він може перебувати та користуватись дорогами цієї держави безкоштовно. Далі – 180 євро за кожні наступні 180 днів.

«Молдавський сценарій» в Україні

Насправді ми не ставили за мету вивести однозначний висновок для законодавців чи автомобілістів щодо доцільності застосування досвіду наших сусідів у вирішенні питання із «євробляхами». Ми дослідили іноземне законодавство, яке стосувалось легалізації нерозмитнених машин, аби проінформувати наших читачів про те що ж насправді означають слова «молдавський сценарій», щоб у дискусіях ви оперували конкретними, а не абстрактними величинами. Можливо, ця інформація стане у пригоді і представникам влади – адже саме їм доведеться приймати рішення та ставити свої підписи під документами, від яких залежатиме майбутнє українського авторинку. Принаймні, наступний крок саме за законодавцями.

Джерело: auto.ria.com

Читайте також: Кабмін зменшує вартість розмитнення авто з ЄС

The post Розмитнення авто за молдавським сценарієм: що воно таке? appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
http://streeter.cv.ua/2018/06/24/rozmytnennya-avto-za-moldavskym-stsenariyem-shho-vono-take/feed/ 0
Листи щастя вже в дорозі http://streeter.cv.ua/2018/06/24/lysty-shhastya-vzhe-v-dorozi/ http://streeter.cv.ua/2018/06/24/lysty-shhastya-vzhe-v-dorozi/#respond Sun, 24 Jun 2018 07:00:58 +0000 http://streeter.cv.ua/?p=6206 Уже у вересні українські водії почнуть отримувати (принаймні так йдеться у законі, підписаному президентом) так звані листи щастя – повідомлення про порушення ПДР. Їх мають фіксувати різні фото- та відеозасоби. Але пори те, що до цього вкрай важливого етапу залишаються лічені місяці, ніхто не поспішає роз’яснювати, що буде після. Читайте також: Переоформлення автомобіля на себе, …

The post Листи щастя вже в дорозі appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
Уже у вересні українські водії почнуть отримувати (принаймні так йдеться у законі, підписаному президентом) так звані листи щастя – повідомлення про порушення ПДР. Їх мають фіксувати різні фото- та відеозасоби.

Але пори те, що до цього вкрай важливого етапу залишаються лічені місяці, ніхто не поспішає роз’яснювати, що буде після.

Читайте також: Переоформлення автомобіля на себе, куплене “по довіреності”: покрокова інструкція та вартість

Щоб освіжити пам’ять, нагадаємо, що у березні Президент України підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів». Простіше кажучи, йдеться про повернення «листів щастя» та фото-, відеофіксація правопорушень.

Листи щастя вже в дорозі

Закон передбачає створення механізму невідворотності відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів запровадженням фото-, відеофіксації правопорушень. Також документом передбачено механізм притягнення до адміністративної відповідальності особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, за окремі порушення правил дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі.

Закон встановлює обов’язкове залишення копії постанови чи повідомлення про рішення про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення, зафіксовані в режимі фотозйомки/відеозапису, на лобовому склі транспортного засобу. Особа, за якою зареєстровано транспортний засіб, вважається винною у вчиненні правопорушення.

Повноваження розгляду справ про адміністративні правопорушення та здійснення тимчасового затримання транспортного засобу, згідно з документом, мають не тільки поліцейські, але й інспектори з паркування.

Надзвичайно важливо, що сьогодні на українських дорогах з’явився ще один несподіваний учасник руху – масово автомобілі на іноземній реєстрації. Адже часто після ДТП знайти власника чи водія такого автомобіля дуже складно. Тому у разі порушення ПДР хто отримає повідомлення про штраф? Водій автомобіля, той, хто його перегнав через кордон, чи власник, на кого він зареєстрований (або юридична особа за кордоном).

Читайте також:

Як повідомив начальник Головного сервісного центру МВС України Владислав Криклій, власники автомобілів на єврономерах також будуть отримувати листи зі штрафами, після введення фото- і відеофіксації порушень ПДР.

Оскільки автомобілі зареєстровані на громадян або фірми в іншій країні, то штрафи будуть виписувати і направляти людині, на котру виписано страховий поліс.

– Моторне (транспортне) страхове бюро України МСТБУ надасть нам таку інформацію, – повідомив Криклій.

Хоча це ще не затверджено на законному рівні. Скажімо, у законі за 21 грудня 2017 року “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів” йдеться, що до адміністративної відповідальності за порушення, зафіксовані в автоматичному режимі, “…притягається особа, яка ввезла такий транспортний засіб на територію України”.

Наразі, за законом, повідомляти власників авто на єврономерах про зафіксовані порушення має Державна прикордонна служба України.

Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ

Джерело: pogliad.ua

Читайте також: Автомобільна аптечка через МОЗ змінить свою комплектацію за Євростандартами

The post Листи щастя вже в дорозі appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
http://streeter.cv.ua/2018/06/24/lysty-shhastya-vzhe-v-dorozi/feed/ 0
Стиль водіння і характер людини (тест) http://streeter.cv.ua/2018/06/23/styl-vodinnya-i-harakter-lyudyny-test/ http://streeter.cv.ua/2018/06/23/styl-vodinnya-i-harakter-lyudyny-test/#respond Sat, 23 Jun 2018 08:44:28 +0000 http://streeter.cv.ua/?p=6207 Щоб визначити характер людини, ми часто звертаємо увагу на її зовнішній вигляд, звички, жести, манеру розмови, читаємо гороскоп тощо. Але якщо людина хоч іноді сідає за кермо, то про її життєву позицію розповість стиль водіння. Читайте також: Якщо двигун їсть масло (ВІДЕО) Поглянь на картинку і визнач, хто ти або твій знайомий. Так, всі люди …

The post Стиль водіння і характер людини (тест) appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
Щоб визначити характер людини, ми часто звертаємо увагу на її зовнішній вигляд, звички, жести, манеру розмови, читаємо гороскоп тощо. Але якщо людина хоч іноді сідає за кермо, то про її життєву позицію розповість стиль водіння.

Читайте також: Якщо двигун їсть масло (ВІДЕО)

Поглянь на картинку і визнач, хто ти або твій знайомий. Так, всі люди різні, тому опис досить суб’єктивний і певною мірою жартівливий. Але, як відомо, в кожному жарті є частка правди.

  1. Ледар.

Ти намагаєшся спростити своє життя настільки, наскільки це можливо – жодних складних шляхів і турбот. Таких людей ще називають мінімалістами. Ти викидаєш зі свого життя все зайве – це стосується як речей, так і людей. Ти віддаєш перевагу не кількості, а якості. Ти спілкуєшся з декількома людьми, але при цьому впевнений у їх щирості. Але це зовсім не означає, що життя твоє позбавлене ​​яскравих фарб. Навпаки, твій простий підхід до життя оцінюють навколишні і завжди дарують тобі веселощі.

  1. Веселун.

Ти оптиміст і чорних смуг просто не буває у твоєму житті, точніше у твоїй свідомості. Ти завжди маєш божевільні ідеї і можеш перетворити будь-яку трагічну ситуацію у цілу комедію. Ти бажаний гість у будь-якій компанії, твоя харизма і артистизм ваблять людей, як магніт. Всі обожнюють твою дотепність і в той же час остерігаються її.

  1. Умиротворений чоловік.

Твоєму спокою можна позаздрити. Твоє життя досить монотонне, ти знаєш, чого хочеш і йдеш до цього без витрачання часу на непотрібні емоції, людей і речі. Ти практично не лаєшся і не сперечаєшся, але про все маєш свою думку. Також ти не терпиш скандали між близькими людьми і не просто оминаєш їх, а допомагаєш вирішити.

  1. Відмінник.

Ти прагнеш робити все зразково, без помилок і краще, ніж інші. Ти звертаєш особливу увагу на деталі. Ти дотримуєшся думки, що якщо вже щось робити, то тільки добре. Тебе сміливо можна назвати перфекціоністом. Ти прагнеш до ідеалу в усьому. Тебе супроводжує успіх і багато хто тобі заздрить.

  1. Аларміст.

Ти панікуєш у будь-який незрозумілій ситуації. Почуття страху і невпевненості часто переслідують тебе. Ти можеш кілька разів повернутися додому, щоб переконатися, чи вимкнув телевізор, праску, воду. Ти дуже чуйний і добродушний, і тобі притаманна така рідкісна властивість як співчуття. Твоє життя не знає ризику, і довіряєш ти лише перевіреним людям. Але коли ти відчуваєш себе впевнено і захищено, то веселун ще той!

  1. Авантюрист.

Ти не уявляєш своє життя без захоплюючих пригод. Нудота здається для тебе нестерпним катуванням, тому ти любиш ризикувати і потрапляти в курйозні ситуації. Ти любиш екстрим і віддаєш перевагу життю сповна. Близькі не розділяють твоїх захоплень, оскільки вони часто бувають смертельно небезпечними. Якщо ти побачиш крокодила, то будеш робити селфі, цілуючи його в носик, а якщо закохаєшся, то віддашся почуттю повністю.

  1. Начальник.

Ти любиш керувати людьми і давати розпорядження. Ти з легкістю ведеш людей за собою і наділений рішучістю та організаторськими здібностями. Ти впевнений у собі і любиш, коли тебе хвалять за досягнення. Але при цьому тобі досить важко знаходити спільну мову з людьми, адже ти прагнеш командувати і не терпиш поступатися.

  1. Сильне плече.

Знайомі тебе обожнюють. Ти опора для будь-якої близької людини – чи то дружина, чи товариш. Ти вмієш підтримати в скрутну хвилину і завжди радієш досягненням навколишніх. Ти наділений ясним розумом і завжди можеш дати корисну пораду. Ти приймаєш життя таким, як воно є, і не прагнеш бути лідером, але і образити себе не даси.

  1. Крута шишка.

Ти випромінюєш впевненість у собі і спокій. Ти звик брати від життя тільки найкраще і отримувати те, що хочеш. Багатьом навколишнім навіть здається, що тобі на все начхати, але їхня думка тебе не цікавить. Кожен день твого життя – справжнє свято. У тебе багато псевдодрузів, які люблять весело проводити час у твоїй компанії.

  1. Вольова людина.

Ти знаєш, чого хочеш від життя, і тебе не зупинити. На своєму шляху ти не помічаєш перешкод і завжди йдеш напролом. Всіх навколо захоплює твоє завзятість та цілеспрямованість. Ти легко відмовляєшся від людей, які для тебе не цікаві, і легко знайомишся з новими людьми.

Джерело: odevaemdetok.kiev.ua

Читайте також: Як відкрити автомобіль, якщо забув ключі в середині?

The post Стиль водіння і характер людини (тест) appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
http://streeter.cv.ua/2018/06/23/styl-vodinnya-i-harakter-lyudyny-test/feed/ 0
1 червня 2018 року Car Club Chernivtsi провели благодійну акцію до «Дня захисту дітей» (ФОТО/ВІДЕО) http://streeter.cv.ua/2018/06/23/1-chervnya-2018-roku-car-club-chernivtsi-provely-blagodijnu-aktsiyu-do-dnya-zahystu-ditej-foto-video/ http://streeter.cv.ua/2018/06/23/1-chervnya-2018-roku-car-club-chernivtsi-provely-blagodijnu-aktsiyu-do-dnya-zahystu-ditej-foto-video/#respond Sat, 23 Jun 2018 07:15:03 +0000 http://streeter.cv.ua/?p=6196 1 червня 2018 року до Дня Захисту дітей Car Club Chernivtsi спільно з т.в.о. голови ЧМСП Косюченко Олександрою відвідали діток, які перебувають у дуже складному життєвому становищі. Протягом дня ми відвідали чотири багатодітні сім‘ї. З допомогою небайдужих людей та волонтерів нами було зібрано кошти, продукти харчування, засоби гігієни, одяг та іграшки. Великою командою ми навідалися …

The post 1 червня 2018 року Car Club Chernivtsi провели благодійну акцію до «Дня захисту дітей» (ФОТО/ВІДЕО) appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
1 червня 2018 року до Дня Захисту дітей Car Club Chernivtsi спільно з т.в.о. голови ЧМСП Косюченко Олександрою відвідали діток, які перебувають у дуже складному життєвому становищі.

Протягом дня ми відвідали чотири багатодітні сім‘ї. З допомогою небайдужих людей та волонтерів нами було зібрано кошти, продукти харчування, засоби гігієни, одяг та іграшки. Великою командою ми навідалися до домівок цих сімей і передали все необхідне. Так як ми відвідуємо ці сім‘ї не в перший раз, нас вже впізнають і радо зустрічали біля воріт своїх домівок! Бачуче щасливі оченята цих діток, хочеться робити добро завжди!

Читайте також: Які документи треба для поїздки за кордон на авто?

Car Club Chernivtsi відвідали багатодітні сім’ї

Адже справжнє милосердя – це бажання приносити користь іншим людям, не думаючи про винагороду!

Щиро дякуємо всім-всім хто нас підтримав та доклав свої зусиля щодо проведення даної благодійної акції.

Відео: Руслан Олейник

Читайте також: Як відкрити автомобіль, якщо забув ключі в середині?

 

The post 1 червня 2018 року Car Club Chernivtsi провели благодійну акцію до «Дня захисту дітей» (ФОТО/ВІДЕО) appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
http://streeter.cv.ua/2018/06/23/1-chervnya-2018-roku-car-club-chernivtsi-provely-blagodijnu-aktsiyu-do-dnya-zahystu-ditej-foto-video/feed/ 0
Китайський пікап «провалив» всі краш-тести (ВІДЕО) http://streeter.cv.ua/2018/06/23/kytajskyj-pikap-provalyv-vsi-krash-testy-video/ http://streeter.cv.ua/2018/06/23/kytajskyj-pikap-provalyv-vsi-krash-testy-video/#respond Sat, 23 Jun 2018 05:00:58 +0000 http://streeter.cv.ua/?p=5175 Китайський пікап «провалив» всі свої краш-тести. Great Wall Steed продається з минулого року не тільки у себе на батьківщині, але ще і в континентальній Європі, Великобританії, Австралії. Однак свій перший незалежний краш-тест – в австралійській організації ANCAP, він пройшов лише днями, і результати випробувань виявилися вельми невтішні. Читайте також: Great Wall почав випуск «розкішних, але …

The post Китайський пікап «провалив» всі краш-тести (ВІДЕО) appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
Китайський пікап «провалив» всі свої краш-тести. Great Wall Steed продається з минулого року не тільки у себе на батьківщині, але ще і в континентальній Європі, Великобританії, Австралії. Однак свій перший незалежний краш-тест – в австралійській організації ANCAP, він пройшов лише днями, і результати випробувань виявилися вельми невтішні.

Читайте також: Great Wall почав випуск «розкішних, але доступних» кросоверів

Пікап отримав лише дві зірки з п’яти можливих, або ж 16 балів з 37. Деформація при фронтальному ударі виявилася надмірною. Педалі, рульова колонка і передня панель визнані потенційно небезпечними для водія і пасажира. Захист сідоків від травми хлиста – слабка.

Китайський пікап «провалив» провалив краш-тести

Виконавчий директор ANCAP Джеймс Гудвін, заявив що не дивлячись на затвердження виробника про те, що подвійна кабіна є «абсолютно нової» і пропонує «видатні рівні безпеки і комфорту», Кінь так само слабкий, як і його попередник V240.

У свою чергу, прес-секретар підрозділу Great Wall Motors Австралія Ендрю Елліс повідомив, що компанія розчарована підсумками тестів і зробить негайні кроки, щоб з’ясувати, як можна виправити ситуацію.

«Ми відіслали всі дані команди інженерів в головному офісі і створила групу, щоб розібратися на місці. Усім зрозуміло, що наші стандарти безпеки потребують значного покращення »- наводить слова представника Great Wall Drive видання. Зауважте – жодних претензій організаторам тесту при цьому не було висловлено.


Great Wall «провалив» всі краш-тести StreeterAutoNews

Читайте також:  Euro NCAP і China NCAP: чи безпечні китайські автомобілі?

The post Китайський пікап «провалив» всі краш-тести (ВІДЕО) appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
http://streeter.cv.ua/2018/06/23/kytajskyj-pikap-provalyv-vsi-krash-testy-video/feed/ 0