streeter.cv.ua http://streeter.cv.ua Автомобільні новини Sat, 29 Sep 2018 09:41:42 +0000 uk hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.1.1 В яких випадках поліцейський має право зупинити транспортний засіб: чіткий перелік причин http://streeter.cv.ua/2018/09/29/v-yakyh-vypadkah-politsejskyj-maye-pravo-zupynyty-transportnyj-zasib-chitkyj-perelik-prychyn/ http://streeter.cv.ua/2018/09/29/v-yakyh-vypadkah-politsejskyj-maye-pravo-zupynyty-transportnyj-zasib-chitkyj-perelik-prychyn/#respond Sat, 29 Sep 2018 09:29:27 +0000 http://streeter.cv.ua/?p=6270 Дана стаття розповість Вам про те, коли поліцейський має право зупиняти транспортний засіб. Зупинка транспортного засобу екіпажем поліції – неприємна ситуація незалежно від того, було порушення чи ні. Буває і таке, що причина зупинки сформульована копом неточно і складається відчуття, що він шукає її по ходу «спілкування». Читайте також: З 1 жовтня водії повинні вмикати …

The post В яких випадках поліцейський має право зупинити транспортний засіб: чіткий перелік причин appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
Дана стаття розповість Вам про те, коли поліцейський має право зупиняти транспортний засіб. Зупинка транспортного засобу екіпажем поліції – неприємна ситуація незалежно від того, було порушення чи ні. Буває і таке, що причина зупинки сформульована копом неточно і складається відчуття, що він шукає її по ходу «спілкування».

Читайте також: З 1 жовтня водії повинні вмикати ближнє світло фар поза населеними пунктами

Щоб припинити такі пошуки необхідно чітко знати статтю 35 закону «Про національну поліцію» в якій прописані правила зупинки транспортних засобів, – пише mmr.

Відзначимо, що такої причини, як «перевірка документів», в правилах зупинки автомобілів немає.

В яких випадках поліцейський має право зупиняти транспортний засіб

Перше, що ви повинні знати – поліцейський зобов’язаний назвати причину, по якій він зупинив автомобіль. Далі вже назвати одну з перерахованих причин:

 • Порушення правил дорожнього руху.
 • Немає номерного знака, або він закріплений в недозволеному місці. Також поліцейський має право вас зупинити, якщо номера автомобіля забруднені і цифри на них не видно.
 • Якщо є ознаки того, що ваш автомобіль несправний.
 • Якщо є підозра, що ви, ваша машина, або пасажири, маєте відношення до ДТП або інших порушень закону.
 • Якщо автомобіль знаходиться в розшуку.
 • Якщо є необхідність опитати водія чи пасажирів, які можуть бути свідками аварії.
 • Якщо вантаж на вашому автомобілі не закріплений належним чином.
 • Якщо ви встановили на автомобіль світлові або звукові сигнали, які заборонені законом.
 • Поліцейський також має право зупинити автомобіль і попросити водія про допомогу або бути свідком.

Всі інші причини зупинки автомобіля – незаконні.

Читайте також: У Раду внесли законопроект про перехід на цифрові документи водія

The post В яких випадках поліцейський має право зупинити транспортний засіб: чіткий перелік причин appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
http://streeter.cv.ua/2018/09/29/v-yakyh-vypadkah-politsejskyj-maye-pravo-zupynyty-transportnyj-zasib-chitkyj-perelik-prychyn/feed/ 0
Набули чинності нові правила паркування автомобілів http://streeter.cv.ua/2018/09/29/nabuly-chynnosti-novi-pravyla-parkuvannya-avtomobiliv/ http://streeter.cv.ua/2018/09/29/nabuly-chynnosti-novi-pravyla-parkuvannya-avtomobiliv/#respond Sat, 29 Sep 2018 07:10:24 +0000 http://streeter.cv.ua/?p=6267 27 вересня в Україні набули чинності нові правила паркування автомобілів. Верховна Рада ухвалила відповідний закон 21 грудня 2017 року, 28 березня його підписав президент. Про це повідомляє «Радіо Свобода». Читайте також: В Україні можуть підвищити штраф за ремені безпеки Згідно з документом, запроваджується фото-, відеофіксація порушень правил зупинки, стоянки та паркування транспорту. Нові правила паркування, …

The post Набули чинності нові правила паркування автомобілів appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
27 вересня в Україні набули чинності нові правила паркування автомобілів. Верховна Рада ухвалила відповідний закон 21 грудня 2017 року, 28 березня його підписав президент.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Читайте також: В Україні можуть підвищити штраф за ремені безпеки

Згідно з документом, запроваджується фото-, відеофіксація порушень правил зупинки, стоянки та паркування транспорту.

Нові правила паркування, відповідно до закону, автомобіль евакуюватимуть, якщо він:

 • поставлений на проїзній частині у два і більше рядів;
 • розташований у заборонених Правилами дорожнього руху місцях зупинки або стоянки;
 • своїм розташуванням робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів;
 • розташований на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту;
 • розташований на позначеній відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою «велодоріжка»;
 • перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технічного комунального транспорту;
 • порушує схему паркування, блокуючи проїзд по двох або більше смугах руху.

Відповідно до закону, штрафи можна сплачувати лише в безготівковій формі. Їхній розмір залежатиме від тарифу на майданчику. При цьому для порушників, які сплачують штраф протягом 10 банківських днів, закон передбачає 50-відсоткову знижку. Водночас той, хто не сплатить штраф протягом 30 днів, повинен буде відшкодувати удвічі більше.

Читайте також: У Раду внесли законопроект про перехід на цифрові документи водія

The post Набули чинності нові правила паркування автомобілів appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
http://streeter.cv.ua/2018/09/29/nabuly-chynnosti-novi-pravyla-parkuvannya-avtomobiliv/feed/ 0
З 1 жовтня водії повинні вмикати ближнє світло фар поза населеними пунктами http://streeter.cv.ua/2018/09/29/z-1-zhovtnya-vodiyi-povynni-vmykaty-blyzhnye-svitlo-far-poza-naselenymy-punktamy/ http://streeter.cv.ua/2018/09/29/z-1-zhovtnya-vodiyi-povynni-vmykaty-blyzhnye-svitlo-far-poza-naselenymy-punktamy/#respond Sat, 29 Sep 2018 05:50:46 +0000 http://streeter.cv.ua/?p=6264 З понеділка, 1 жовтня 2018 року, в Україні водії зобов’язані вмикати ближнє світло фар під час руху поза межами населених пунктів. Читайте також: Ось для чого потрібно включати ближнє світло фар вдень (ФОТО) «У зв’язку зі скороченням світлового дня і погодними умовами виникає необхідність у підвищенні видимості автомобіля для пішоходів та інших учасників руху», – …

The post З 1 жовтня водії повинні вмикати ближнє світло фар поза населеними пунктами appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
З понеділка, 1 жовтня 2018 року, в Україні водії зобов’язані вмикати ближнє світло фар під час руху поза межами населених пунктів.

Читайте також: Ось для чого потрібно включати ближнє світло фар вдень (ФОТО)

«У зв’язку зі скороченням світлового дня і погодними умовами виникає необхідність у підвищенні видимості автомобіля для пішоходів та інших учасників руху», – пояснили в компанії.

Ця норма передбачена пунктом 9.8 Правил дорожнього руху.

Так, з 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар.

За порушення цієї вимоги, за повідомленням правоохоронців, водіям загрожує штраф у сумі 425 гривень.

Читайте також: Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про підвищення штрафу за непристебнуті ремені

The post З 1 жовтня водії повинні вмикати ближнє світло фар поза населеними пунктами appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
http://streeter.cv.ua/2018/09/29/z-1-zhovtnya-vodiyi-povynni-vmykaty-blyzhnye-svitlo-far-poza-naselenymy-punktamy/feed/ 0
У Раду внесли законопроект про перехід на цифрові документи водія http://streeter.cv.ua/2018/09/22/u-radu-vnesly-zakonoproekt-pro-perehid-na-tsyfrovi-dokumenty-vodiya/ http://streeter.cv.ua/2018/09/22/u-radu-vnesly-zakonoproekt-pro-perehid-na-tsyfrovi-dokumenty-vodiya/#respond Sat, 22 Sep 2018 06:00:45 +0000 http://streeter.cv.ua/?p=6258 У Верховній Раді запропонували ввести цифрові документи водія, а саме: водійські посвідчення, реєстраційні документи на транспортні засоби та страхові поліси. В такому випадку стане не обов’язковим мати при собі документи при управлінні транспортними засобами. Законопроект №9105 «Про спрощення керування транспортними засобами» зареєстрований у Верховній Раді. У пояснювальній записці до законопроекту говориться, що цифрові документи будуть …

The post У Раду внесли законопроект про перехід на цифрові документи водія appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
У Верховній Раді запропонували ввести цифрові документи водія, а саме: водійські посвідчення, реєстраційні документи на транспортні засоби та страхові поліси. В такому випадку стане не обов’язковим мати при собі документи при управлінні транспортними засобами.

Законопроект №9105 «Про спрощення керування транспортними засобами» зареєстрований у Верховній Раді. У пояснювальній записці до законопроекту говориться, що цифрові документи будуть використовуватися тільки усередині країни. Для поїздки за кордон, як і раніше потрібні будуть «живі» документи. Українська поліція зможе перевіряти інформацію про транспортний засіб, а також про наявність водійського посвідчення, неоплачених штрафів або адміністративних стягнень, наприклад, позбавлення прав, за допомогою мобільного комп’ютера за прізвищем, ім’ям та датою народження.

Читайте також: Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про підвищення штрафу за непристебнуті ремені

Якщо водій відмовиться назвати свої дані патрульному і не пред’явить фізичні оригінали документів, а також в разі відсутності його фото в базі даних, перевірка інформації про особу буде проводитися в найближчому поліцейському відділку. Чинне зараз вимога щодо пред’явлення документів водієм депутати пропонують зауваж формулюванням «чітко і зрозуміло назвати поліцейському своє ім’я, прізвище та по батькові, повна дата народження, номер сертифіката обов’язкового страхування власників ТЗ». Штраф за недотримання цієї вимоги залишиться колишнім – 425 грн.

Цифрові документи водія

У разі прийняття депутатами запропонованих норм, керувати транспортним засобом можна буде без паперових або пластикових документів. Запропонована норма не поширюється на водіїв військових транспортних засобів, іноземців та осіб без громадянства. Вони як і раніше будуть зобов’язані мати при собі паперові та пластикові документи.

Аналогічна норма почне діяти в Польщі з 1 жовтня 2018 року. У травні польський сейм звільнив водіїв від зобов’язання мати при собі свідоцтво про реєстрацію автомобіля та страховий поліс цивільної відповідальності. Для керування транспортним засобом водієві буде достатньо мати при собі посвідчення водія. Іншу інформацію співробітники поліції зможуть перевірити по своїх базах даних.

Читайте також: Чому покупка поліцейських Prius і Outlander виявилася помилкою

The post У Раду внесли законопроект про перехід на цифрові документи водія appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
http://streeter.cv.ua/2018/09/22/u-radu-vnesly-zakonoproekt-pro-perehid-na-tsyfrovi-dokumenty-vodiya/feed/ 0
Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про підвищення штрафу за непристебнуті ремені http://streeter.cv.ua/2018/09/21/verhovna-rada-pryjnyala-v-pershomu-chytanni-zakonoproekt-pro-pidvyshhennya-shtrafu-za-neprystebnuti-remeni/ http://streeter.cv.ua/2018/09/21/verhovna-rada-pryjnyala-v-pershomu-chytanni-zakonoproekt-pro-pidvyshhennya-shtrafu-za-neprystebnuti-remeni/#respond Fri, 21 Sep 2018 16:00:22 +0000 http://streeter.cv.ua/?p=6255 Народні депутати проголосували за посилення покарання за непристебнуті ремені безпеки і їзду без шолома на мототехніки. Далі законопроект готуватимуть до другого читання. Штраф за непристебнуті ремені Збільшення штрафів за порушення правил користування ременями безпеки та мотоциклетних шоломів з 51 до 850 гривень схвалили 240 депутатів. Читайте також: В Нацполіції представили мобільний додаток My Pol Законопроект …

The post Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про підвищення штрафу за непристебнуті ремені appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
Народні депутати проголосували за посилення покарання за непристебнуті ремені безпеки і їзду без шолома на мототехніки. Далі законопроект готуватимуть до другого читання.

Штраф за непристебнуті ремені

Збільшення штрафів за порушення правил користування ременями безпеки та мотоциклетних шоломів з 51 до 850 гривень схвалили 240 депутатів.

Читайте також: В Нацполіції представили мобільний додаток My Pol

Законопроект №8492 «Про внесення змін до статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо зниження смертності та травматизму на дорогах України шляхом збільшення рівня використання ременів безпеки і мотошоломами) було розглянуто та рекомендовано Верховній Раді Комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

«Цей законопроект не для того, щоб збільшити надходження до бюджету за рахунок штрафів. Цей законопроект для того, щоб звернути увагу громадян на те, що потрібно берегти своє життя. Навіть якщо водій думає, що він ідеально водить машину, що він кращий, що він знає всі правила дорожнього руху, він не застрахований від того, що інший водій погано знає їх і вріжеться в його автомобіль », – заявив один із співавторів законопроекту депутат Антон Геращенко.

За офіційними даними Нацполіції, щорічно на дорогах України гине 3.5 тисяч і травмується близько 35 тисяч людей, тобто кожен день гине понад 9 осіб.

Читайте також: В Україні можуть підвищити штраф за ремені безпеки

The post Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про підвищення штрафу за непристебнуті ремені appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
http://streeter.cv.ua/2018/09/21/verhovna-rada-pryjnyala-v-pershomu-chytanni-zakonoproekt-pro-pidvyshhennya-shtrafu-za-neprystebnuti-remeni/feed/ 0
В Україні можуть підвищити штраф за ремені безпеки http://streeter.cv.ua/2018/09/21/v-ukrayini-mozhut-pidvyshhyty-shtraf-za-remeni-bezpeky/ http://streeter.cv.ua/2018/09/21/v-ukrayini-mozhut-pidvyshhyty-shtraf-za-remeni-bezpeky/#respond Fri, 21 Sep 2018 08:16:18 +0000 http://streeter.cv.ua/?p=6252 Штраф за ремені безпеки: Верховна Рада може посилити адміністративне покарання за порушення правил користування ременями безпеки та мотоциклетних шоломів. Штрафи за подібні порушення пропонується збільшити з 51 до 850 гривень. Читайте також: Листи щастя вже в дорозі Як повідомляє інформаційне управління Верховної Ради України, законопроект «Про внесення змін до статті 121 Кодексу України про адміністративні …

The post В Україні можуть підвищити штраф за ремені безпеки appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
Штраф за ремені безпеки: Верховна Рада може посилити адміністративне покарання за порушення правил користування ременями безпеки та мотоциклетних шоломів. Штрафи за подібні порушення пропонується збільшити з 51 до 850 гривень.

Читайте також: Листи щастя вже в дорозі

Як повідомляє інформаційне управління Верховної Ради України, законопроект «Про внесення змін до статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо зниження смертності та травматизму на дорогах України шляхом збільшення рівня використання ременів безпеки і мотошоломами) №8492 розглянуто Комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності 5 вересня. Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти його за основу.

Зокрема пропонує стимулювати використання ременів безпеки і мотоциклетних шоломів водіями і пасажирами гривнею, збільшивши суму штрафу за подібне правопорушення з 51 грн. до 850 грн. На думку членів комітету, необхідність прийняття нової норми обгрунтована високим рівнем смертності та травматизму на дорогах України в результаті масового нехтування ременями безпеки і мотошоломами.

Штраф за ремені безпеки

За офіційними даними Нацполіціі, щорічно на дорогах України гине не менше 3.5 тисяч і травмується не менше 35 тисяч людей, тобто кожен день гине понад 9 осіб. За цими показниками аварійності та наслідків ДТП Україна є одним з лідерів серед європейських країн.

Читайте також: Як пропонують проводити медогляд водіїв?

The post В Україні можуть підвищити штраф за ремені безпеки appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
http://streeter.cv.ua/2018/09/21/v-ukrayini-mozhut-pidvyshhyty-shtraf-za-remeni-bezpeky/feed/ 0
Чому покупка поліцейських Prius і Outlander виявилася помилкою http://streeter.cv.ua/2018/09/21/chomu-pokupka-politsejskyh-prius-i-outlander-vyyavylasya-pomylkoyu/ http://streeter.cv.ua/2018/09/21/chomu-pokupka-politsejskyh-prius-i-outlander-vyyavylasya-pomylkoyu/#respond Fri, 21 Sep 2018 08:02:43 +0000 http://streeter.cv.ua/?p=6249 Патрульні поліцейські гібридні автомобілі Toyota Prius і Mitsubishi Outlander PHEV, закуплені МВС на гроші, отримані за Кіотським протоколом, надали менше позитивний вплив на екологію, ніж очікувалося. Поліція в 2015-2017 роках отримала більш 925 млн. Гривень на закупівлю гібридних автомобілів, що повинно було скоротити викиди парникових газів на 48 404,93 тонн СОГ. Були закуплені японські Toyota …

The post Чому покупка поліцейських Prius і Outlander виявилася помилкою appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
Патрульні поліцейські гібридні автомобілі Toyota Prius і Mitsubishi Outlander PHEV, закуплені МВС на гроші, отримані за Кіотським протоколом, надали менше позитивний вплив на екологію, ніж очікувалося.

Поліція в 2015-2017 роках отримала більш 925 млн. Гривень на закупівлю гібридних автомобілів, що повинно було скоротити викиди парникових газів на 48 404,93 тонн СОГ. Були закуплені японські Toyota Prius і Mitsubishi Outlander PHEV – 348 екз. і 635 екз. відповідно.

Читайте також: Чому поліція Дубая їздить на суперкарах: повна історія

Але за час експлуатації поліцією цих гібридних авто викиди парникових газів практично не скоротилися. Якщо бути більш точним, то вони знизилися на 95-97% менше, ніж планувалося. Виходить, що поліцейські гібридні автомобілі – це надзвичайно неефективна витрата грошей з точки зору екології. А адже саме для поліпшення екології вони і були придбані.

Поліцейські Prius і Outlander

За даними державної аудиторської служби, патрульні гібридні авто в 2015-2017 роках витрачали в середньому 6,7 л палива на 100 км шляху, хоча очікувалося, що ця цифра складе 1,8 л. Тобто і по витраті палива очікування не виправдалися.

Нагадаємо, що лобіювали закупівлю гібридних автомобілів для поліції міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і екс-глава Нацполіціі Хатія Деканоїдзе.

Читайте також: Поліція отримала AUDI S7

The post Чому покупка поліцейських Prius і Outlander виявилася помилкою appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
http://streeter.cv.ua/2018/09/21/chomu-pokupka-politsejskyh-prius-i-outlander-vyyavylasya-pomylkoyu/feed/ 0
В Нацполіції представили мобільний додаток My Pol http://streeter.cv.ua/2018/07/03/v-natspolitsiyi-predstavyly-mobilnyj-dodatok-my-pol/ http://streeter.cv.ua/2018/07/03/v-natspolitsiyi-predstavyly-mobilnyj-dodatok-my-pol/#respond Tue, 03 Jul 2018 05:15:30 +0000 http://streeter.cv.ua/?p=6238 В Нацполіції представили мобільний додаток My Pol, який дозволяє викликати поліцію та оцінювати їх роботу. Мобільний додаток My Pol дозволяє: – робити швидкий виклик патрульної поліції завдяки функції «SOS»; – оцінювати роботу поліцейських за номером жетону; – знаходити найближчі відділення поліції та медичної допомоги; – отримувати актуальні новини поліції. – отримувати найважливіші оповіщення про оперативну …

The post В Нацполіції представили мобільний додаток My Pol appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
В Нацполіції представили мобільний додаток My Pol, який дозволяє викликати поліцію та оцінювати їх роботу.

Мобільний додаток My Pol дозволяє:

– робити швидкий виклик патрульної поліції завдяки функції «SOS»;
– оцінювати роботу поліцейських за номером жетону;
– знаходити найближчі відділення поліції та медичної допомоги;
– отримувати актуальні новини поліції.
– отримувати найважливіші оповіщення про оперативну ситуацію
– підказати як діяти в тій чи іншій ситуації

Введення таких мобільних додатків – це вимога часу. Це не тільки дозволить правоохоронцям оперативніше реагувати на загрози безпеці наших громадян, але стане основою для зростання довіри до правоохоронної системи.

Читайте також:

Євробляхи: фіскальна служба порахувала усі авто на єврономерах, а також назвала кількість порушників

Завантажити додаток можна в:
Google Play https://goo.gl/dnjLZd
App Store https://goo.gl/iExkdW

Вперше даний додаток запрацював в Чернівецькій області, а вже пізніше запрацює і в інших містах нашої країни!

Читайте також: 1 червня 2018 року Car Club Chernivtsi провели благодійну акцію до «Дня захисту дітей» (ФОТО/ВІДЕО)

The post В Нацполіції представили мобільний додаток My Pol appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
http://streeter.cv.ua/2018/07/03/v-natspolitsiyi-predstavyly-mobilnyj-dodatok-my-pol/feed/ 0
Податкова амністія для нерозмитнених автомобілів: що далі? http://streeter.cv.ua/2018/06/26/podatkova-amnistiya-dlya-nerozmytnenyh-avtomobiliv-shho-dali/ http://streeter.cv.ua/2018/06/26/podatkova-amnistiya-dlya-nerozmytnenyh-avtomobiliv-shho-dali/#respond Tue, 26 Jun 2018 07:00:54 +0000 http://streeter.cv.ua/?p=6216 Податкова амністія для нерозмитнених автомобілів: У середу, 21 березня, активісти із громадської організації «Авто Євро Сила» зустрілись із народними депутатами на засіданні комітету ВР з питань податкової та митної політики. Мета зустрічі – врегулювання питання із «євробляхами», тобто автомобілями на іноземній реєстрації, якими керують українці. Отож, про що вдалось домовитись обом сторонам? Читайте також: Новий …

The post Податкова амністія для нерозмитнених автомобілів: що далі? appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
Податкова амністія для нерозмитнених автомобілів: У середу, 21 березня, активісти із громадської організації «Авто Євро Сила» зустрілись із народними депутатами на засіданні комітету ВР з питань податкової та митної політики. Мета зустрічі – врегулювання питання із «євробляхами», тобто автомобілями на іноземній реєстрації, якими керують українці. Отож, про що вдалось домовитись обом сторонам?

Читайте також: Новий Закон про паркування: водії нерозмитнених авто не зможуть забрати машину зі штрафмайданчика

Молдовський сценарій

Саме цей механізм, який ми описували напередодні, нардепи пропонують взяти за основу вже для «українського сценарію», принаймні для першої частини законопроекту, який скоро готуватиметься. В цьому розділі буде описано принцип легалізації машин на єврономерах. Щодо платежів: на рівні ідеї, пропонується застосувати знижку в розмірі 70% від діючих ставок акцизу, як це було у Молдові. Але, можливий й інший варіант – застосування ставок акцизу із «закону 3251». Це питання ще буде обговорюватись, щоб розмір платежів вийшов посильним для водіїв нерозмитнених авто, тобто щоб сума податків не перевищувала вартість самої машини. І в першому і в другому варіанті мито та ПДВ залишаться в силі, знижки на ці податки не обговорювались, як і пільги на збір в ПФ за першу реєстрацію ТЗ.

Щодо «прохідних машин»: присутні дві версії, які, тим не менше, фактично дублюють одна другу. Обмеження за віком ТЗ може бути встановлено на відмітці «2000 рік випуску», або ж за екологічним стандартом на рівні Євро-3 (який в ЄС запрацював у 1999 році). До легалізації нардепи пропонують допускати авто на єврономерах, які заїхали в Україну до 1 січня 2018 року. Звісно, що для розмитнення авто в Україні, доведеться спершу виїхати таким ТЗ в країну його реєстрації, укласти там з власником угоду купівлі-продажу, зняти авто з обліку, отримати транзитні номери та в’їхати в Україну вже в режимі «імпорт».

Читайте також: «Евробляху» можна буде розмитнити за 600 євро

Щодо додаткових вимог: кожного власника автомобіля, який підпадатиме під «податкову амністію», зобов’яжуть надати довідку про офіційно одержані доходи, з яких не менш офіційно сплачені податки, на суму рівну або більшу вартості автомобіля, який буде легалізуватись. Строки «податкової амністії»: хоч зараз ще не можна назвати точні дати «від» і «до», але вже зрозуміло, що ця акція буде одноразовою та з обмеженим періодом дії, наприклад – 6 або 9 місяців. Можливо, якщо митні органи не встигатимуть оформити всі автівки, «легалізація» буде продовжена, але все одно цей механізм матиме визначений «дедлайн».

Податкова амністія для нерозмитнених автомобілів

«Чорний ящик» Так можна назвати другу частину запропонованого механізму розмитнення «євроблях», оскільки поки що її зміст не відкривається. Більше того – у комітеті наголосили, що за будь-яких обставин друга частина ескізного законопроекту перегляду не підлягатиме. Що ж такого у цьому «чорному ящику»? Це розділ, у якому будуть описані запобіжні механізми, які мають назавжди закрити можливість їздити на «євробляхах». В законодавство, що стосується діяльності поліції, митної та прикордонної служби, кодексів про адміністративну та кримінальну відповідальність буде внесено ряд змін, які унеможливлять експлуатувати нерозмитнені автомобілі. А хто спробує проігнорувати ці правила – отримає суворе покарання.

Що з «рівними умовами для всіх»? Дійсно, згідно результатів нашого опитування, та згідно вимог активістів, питання «одноразової акції» лише для певної категорії автомобілістів, на сьогоднішній день, втратило свою актуальність. Таке рішення не зніме бар’єри, які і стали причиною стрімкого росту сегмента «єврономерів» в Україні. Потрібен перегляд податкового законодавства в цілому, щоб автомобілі стали більш доступними, і українцям, враховуючи їх середній рівень доходу, не доводилось шукати «щілинки» в які треба «протиснутись», щоб отримати у своє розпорядження транспортний засіб. Але, зменшення ставок розмитнення в цілому, а також скасування вимоги відповідності певним нормам «Євро» для вживаних авто, за словами нардепів, зараз неможливе. На це є дві причини: відсутність техогляду та «не європейська» вартість «автоцивілки».

Читайте також: Кабмін зменшує вартість розмитнення авто з ЄС

Коли в Україні в повну силу запрацює техогляд, що може відбутись біля 2020 року, тоді можна буде піднімати питання відміни норм «Євро» для авто з пробігом. Відповідно, щоб зняти обмеження по року випуску автомобіля, вартість страхування пропонують «прив’язати» до віку авто. Новіша машина – дешевший поліс ОСЦПВ, старіша – дорожчий. Тобто, якщо у когось виникне бажання їздити на автомобілі, скажімо, 80-х чи 90-х років випуску, ця можливість буде надана, але поліс обов’язкового страхування на старе авто може обійтись навіть у 1000 євро за рік. До речі, як виглядатиме «автоцивілка» за європейськими стандартами, ми нещодавно писали. Тим не менше, народні депутати згідні, що перегляд розміру розмитнення (ставок податків) потрібен, як і скасування вимог відповідності нормам «Євро» для вживаних авто, але це другий етап врегулювання теми доступності автомобілів, який, як вже згадувалось, нардепи пропонують брати у роботу в районі 2020 року.

Коли «легалізація «євроблях» почне діяти? Можливо, «скоро», але наскільки скоро – ще невідомо. Всі механізми, описані вище, існують лише на рівні ідей, які будуть викладені на папері, у вигляді ескізного законопроекту. Далі цей текст буде передано активістам, щоб ті могли ознайомитись із ним та створити свої пропозиції, щоправда лише для першої частини документа. Продовження діалогу відбудеться на наступному засіданні комітету ВР з питань податкової та митної політики, де всі ескізні пропозиції мають бути конкретизовані та погоджені сторонами.

Незважаючи на наявність другого розділу з обмеженнями, названого нами «чорний ящик», який «не підлягає обговоренню», активісти ГО «АЄС» повідомили, що в їх організації є більше десятка досвідчених юристів, деякі з них колишні податківці та митники, і з їх допомогою буде розроблено ще одну версію законопроекту, яка, можливо, буде надана нардепам для ознайомлення на наступній зустрічі.

Джерело: auto.ria.com

Читайте також: Як будуть легалізувати авто іноземної реєстрації. Законопроект уже готовий

The post Податкова амністія для нерозмитнених автомобілів: що далі? appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
http://streeter.cv.ua/2018/06/26/podatkova-amnistiya-dlya-nerozmytnenyh-avtomobiliv-shho-dali/feed/ 0
Як пропонують проводити медогляд водіїв? http://streeter.cv.ua/2018/06/25/yak-proponuyut-provodyty-medoglyad-vodiyiv/ http://streeter.cv.ua/2018/06/25/yak-proponuyut-provodyty-medoglyad-vodiyiv/#respond Mon, 25 Jun 2018 16:00:52 +0000 http://streeter.cv.ua/?p=6226 Медогляд водіїв: Перед тим як перейти до розгляду нового проекту наказу від МОЗ про перелік медичних протипоказань для водіїв, варто нагадати: регулярний медичний огляд та наявність меддовідки для водіїв в Україні були і є обов’язковими. Ці норми не вказані прямо у ПДР, законах «Про національну поліцію» та «Про дорожній рух», але вони присутні у чинному …

The post Як пропонують проводити медогляд водіїв? appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
Медогляд водіїв: Перед тим як перейти до розгляду нового проекту наказу від МОЗ про перелік медичних протипоказань для водіїв, варто нагадати: регулярний медичний огляд та наявність меддовідки для водіїв в Україні були і є обов’язковими. Ці норми не вказані прямо у ПДР, законах «Про національну поліцію» та «Про дорожній рух», але вони присутні у чинному положенні МОЗ №308/22840. Цей документ передбачає, що медичному огляду підлягають кандидати у водії перед допуском до іспитів, та водії, які уже отримали свої посвідчення. Періодичність медоглядів – раз на 10 років, якщо вік водія до 55 років (включно), раз на три роки якщо вік від 56 до 75 років, та щорічно після досягнення 76-річного віку.

Читайте також: Українські водії будуть проходити медогляд по-новому

Водії комерційного транспорту повинні оновлювати свої медичні довідки раз на рік. А ті, хто працює по найму у перевізників (усіх видів та форм власності), та задіяний у перевезеннях вантажів чи пасажирів, мусять проходити передрейсовий та післярейсовий медичні огляди щозміни. Вельми суворі вимоги — якщо, звісно, їх дотримуватись. Що може змінити новий проект наказу МОЗ, який стосується медичних протипоказань для водіїв? Регулярність медогляду та термін дії водійських посвідчень залишаються без змін. Змінюється класифікація водіїв, яка зараз «прив’язана» до категорії у «правах». У запропонованій редакції категорії будуть частково зведені, а основний розподіл буде по трьох частинах: водії некомерційного транспорту (А1, А, В1, В, ВЕ), водії комерційного транспорту (В, ВЕ, С1, С1Е, С, СЕ, D1, D1E, D, DE, T), та водії тракторів й іншої сільгосп- та спецтехніки (А1, А2, В1, В2, В3, С, D1, D2, E1, E2, F1, F2, G1, G2, H).

Медогляд водіїв

У кожному розділі проекту наказу міститься перелік протипоказань із приблизно 30 пунктів. У чинному документі категорій 8, кількість пунктів із протипоказаннями — біля 35 для кожного із них. І наявність будь-якого з таких протипоказань може поставити хрест на роботі водія. Жорстко, але ніби справедливо… То в чому ж проблема? Багатьох експертів з питань дорожнього руху зацікавила присутність хвороб та розладів здоров’я, при яких допуск до водіння надається індивідуально, за рішенням медкомісії. Ми порівняли загальну кількість «індивідуальних» пунктів: у чинному документі їх сумарно 125, у новому – 38. Для порівняння, на найпоширенішу категорію «В» зараз існує 16 пунктів, остаточне рішення (при наявності певного захворювання чи його ознак) по яких прийматиметься лікарями, в описуваному проекті – 15.

Читайте також: Автомобільна аптечка через МОЗ змінить свою комплектацію за Євростандартами

В середньому, у діючому наказі є 16 «індивідуальних» пунктів на кожну категорію. В запропонованому – 15 для некомерційного транспорту, 22 для комерційного, та 21 для трактористів. Чому стільки уваги до «індивідуальних рішень медкомісій» – тому що у них вбачається корупційний ризик, оскільки при наявності ситуації, в якій може бути прийняте неоднозначне рішення, сторони можуть піти шляхом відповідних «індивідуальних домовленостей». Тим не менше, кількість умовно-ризикових пунктів фактично однакова в обох документах (на кожну категорію), тому новий проект наказу містить корупційні ризики (кількісно) аналогічні тим, які присутні у чинному наказі.

Щодо переліку протипоказань, то певні пункти уточнено. Деякі, такі як мінімальний зріст у 150 см, діабет, зорова дихромазія (несприйняття одного з основних кольорів) для водіїв некомерційного транспорту – виключені. Окремо прописані такі протипоказання, як наявність алкоголізму, наркоманії чи токсикоманії. В цілому, новий проект наказу «Про перелік медичних протипоказань для кандидатів у водії та водіїв» став коротшим, замість існуючих зараз 8 категорій буде лише 3, з розподілом відносно приватної чи комерційної водійської практики, що логічно – для тих, хто керує важкою технікою, здійснює пасажирські перевезення, вимоги щодо стану здоров’я мають бути суворіші. Корупційні ризики, тобто кількість пунктів, які можна затверджувати індивідуально, фактично не змінюються. Хоча, зрештою, під одним діагнозом справді можуть бути різної важкості захворювання, остаточне рішення по яких можна винести виключно у індивідуальному порядку.

Щодо «торгівлі меддовідками» – описаний проект наказу жодним чином не впливає на стан справ, оскільки він не містить будь-яких нових вимог для медичних закладів та їх працівників, та не впливає на норми адміністративного та кримінального кодексів, зміни у які можуть бути внесені лише Верховною Радою (мається на увазі, в частині посилення відповідальності осіб, які видають медичні довідки). Отже, на практиці, для водіїв та тих, хто ними планує стати, у разі затвердження наказу міністерством, відчутних змін не станеться. Головна зміна, яку потрібно провести для реального підвищення безпеки дорожнього руху – це припинення «торгівлі меддовідками», але поки що проектів щодо вирішення цієї проблеми чомусь немає.

Джерело: auto.ria.com

Читайте також: Техогляд авто в Україні будуть повертати поетапно

The post Як пропонують проводити медогляд водіїв? appeared first on streeter.cv.ua.

]]>
http://streeter.cv.ua/2018/06/25/yak-proponuyut-provodyty-medoglyad-vodiyiv/feed/ 0