Home / Новини України / У Раду внесли законопроект про перехід на цифрові документи водія

У Раду внесли законопроект про перехід на цифрові документи водія

У Верховній Раді запропонували ввести цифрові документи водія, а саме: водійські посвідчення, реєстраційні документи на транспортні засоби та страхові поліси. В такому випадку стане не обов’язковим мати при собі документи при управлінні транспортними засобами.

Законопроект №9105 «Про спрощення керування транспортними засобами» зареєстрований у Верховній Раді. У пояснювальній записці до законопроекту говориться, що цифрові документи будуть використовуватися тільки усередині країни. Для поїздки за кордон, як і раніше потрібні будуть «живі» документи. Українська поліція зможе перевіряти інформацію про транспортний засіб, а також про наявність водійського посвідчення, неоплачених штрафів або адміністративних стягнень, наприклад, позбавлення прав, за допомогою мобільного комп’ютера за прізвищем, ім’ям та датою народження.

Читайте також: Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про підвищення штрафу за непристебнуті ремені

Якщо водій відмовиться назвати свої дані патрульному і не пред’явить фізичні оригінали документів, а також в разі відсутності його фото в базі даних, перевірка інформації про особу буде проводитися в найближчому поліцейському відділку. Чинне зараз вимога щодо пред’явлення документів водієм депутати пропонують зауваж формулюванням «чітко і зрозуміло назвати поліцейському своє ім’я, прізвище та по батькові, повна дата народження, номер сертифіката обов’язкового страхування власників ТЗ». Штраф за недотримання цієї вимоги залишиться колишнім – 425 грн.

Цифрові документи водія

У разі прийняття депутатами запропонованих норм, керувати транспортним засобом можна буде без паперових або пластикових документів. Запропонована норма не поширюється на водіїв військових транспортних засобів, іноземців та осіб без громадянства. Вони як і раніше будуть зобов’язані мати при собі паперові та пластикові документи.

Аналогічна норма почне діяти в Польщі з 1 жовтня 2018 року. У травні польський сейм звільнив водіїв від зобов’язання мати при собі свідоцтво про реєстрацію автомобіля та страховий поліс цивільної відповідальності. Для керування транспортним засобом водієві буде достатньо мати при собі посвідчення водія. Іншу інформацію співробітники поліції зможуть перевірити по своїх базах даних.

Читайте також: Чому покупка поліцейських Prius і Outlander виявилася помилкою

Підписатися на оновлення сайту

Ваш E-mail:

 

About totalcv

Check Also

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про підвищення штрафу за непристебнуті ремені

Народні депутати проголосували за посилення покарання за непристебнуті ремені безпеки і їзду без шолома на …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.