Home / Новини України / Євробляхи: фіскальна служба порахувала усі авто на єврономерах, а також назвала кількість порушників

Євробляхи: фіскальна служба порахувала усі авто на єврономерах, а також назвала кількість порушників

Звісно, коли згадуються євробляхи, ніхто не думає про імпортний металопрокат європейського виробництва. «Бляхами» у народі прийнято називати номерні знаки на нерозмитнених автомобілях, яких в Україні стає все більше. Невідомо, чи просто збіг обставин, чи так і було задумано, але саме в день проведення акції водіями авто на єврономерах Державна фіскальна служба оприлюднила статистичні дані про кількість «транзитників» та «тимчасівок», які перебувають на території України. В тому числі — з порушенням дозволених термінів. Не забули фіскали згадати і про штрафи. Отож, скільки загалом автомобілів на іноземній реєстрації потрапило до України протягом минулого року?

Читайте також: Кабмін зменшує вартість розмитнення авто з ЄС

Майже мільйон легковиків з європейськими і не тільки «прописками» було ввезено протягом 2017-го. В режимі «транзит», який полюбляють використовувати мешканці прикордонних районів, «пересічники», ввезли 209,6 тис. транспортних засобів. В режимі «тимчасове ввезення» заїхало 748,9 тис. автомобілів.

Яка ж ситуація з цими автомобілями зараз? Станом на 31 січня 2018 року, в Україні перебуває 425,4 тис. машин з іноземною реєстрацією. Із них «транзитних» – 100,9 тис., «тимчасівок» – 324,5 тис. Не забули працівники фіскальної служби визначити кількість порушників, у яких вичерпався термін дозволеного перебування на митній території держави. Загалом «під прицілом» ДФС перебуває 246,4 тис. нерозмитнених авто. З цієї кількості транзит затягнувся занадто довго у 82,2 тис. водіїв, а тимчасове ввезення перетворилося на фактично постійне для 164,2 тис. автомобілів.

У приватних розмовах частіше можна почути «литовські бляхи», аніж «польські», оскільки здається, що «литовці» більш популярні. Згідно ж із даними ДФС, в Україні переважають «поляки» (110,7 тис.): їх удвічі більше, ніж «литовців», яких 51,7 тис. Дивно, але на третьому місці — нерозмитнені авто з Німеччини: таких 19,8 тисяч, і це при тому, що тамтешні правила досить жорсткі, страхування та транспортний збір далеко не дешеві а також є потреба у регулярному техогляді.

Автомобілів з болгарськими «бляхами», які набувають все більшої популярності (завдяки тому, що вигляд їх номерних табличок дуже схожий на українські), вже 14,1 тис. Чеську реєстрацію мають 13,1 тис. автівок.

Читайте також: Вільнюс ініціює конфіскацію авто на литовських номерах в Україні

Якщо вже цю тему підняли фіскали, звісно, не обійшлося без питання штрафів. Протягом 2017 року за порушення термінів транзитного ввезення ТЗ було складено 18 394 протоколи на 109,3 млн грн загалом. Тобто, в середньому один «впійманий транзитник» позбудеться майже 6 тисяч гривень. За порушення термінів тимчасового ввезення задокументовано 4 360 випадків, на загальну суму 56,3 млн грн. В середньому це біля 13 тис. грн штрафу з одного автомобіля, який залишився на теренах держави довше, ніж «тимчасово».

Щодо достовірності цих чисел: незважаючи на заяви різних громадських організацій та окремих експертів, які називають обсяги навіть у кілька мільйонів нерозмитнених авто, наведені ДФС значення вірні, або досить близькі до таких. Визначаючи за власною методикою кількість євробляхи, ми теж отримали в результаті біля 0,5 млн нерозмитнених авто, що знаходяться в Україні.

Джерело: auto.ria.com

Читайте також: Як будуть легалізувати авто іноземної реєстрації. Законопроект уже готовий

Підписатися на оновлення сайту

Ваш E-mail:

 

About totalcv

Check Also

У Раду внесли законопроект про перехід на цифрові документи водія

У Верховній Раді запропонували ввести цифрові документи водія, а саме: водійські посвідчення, реєстраційні документи на …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.