Home / Технології / Безпілотні автомобілі влаштують стеження за своїми господарями – експерти

Безпілотні автомобілі влаштують стеження за своїми господарями – експерти

Безпілотні автомобілі будуть вивчати звички своїх власників, а на кожного користувача складати свого роду досьє. Таким прогнозом поділився професор права Квінслендського технологічного університету Де Батлер, передає Guardian.

Читайте також: Вулицями Парижа почали курсувати безпілотні автобуси (ВІДЕО)

General Motors вже готова випускати сотні тисяч робомобіль щорічно, BMW і Ford планують зібрати свої перші робомобілі в 2021 році, а Tesla обіцяє зробити систему автопілотування максимально незалежною в 2018 році. Одна з головних проблем, за словами експертів, – це безпека безпілотного транспорту. Однак Де Батлер звертає увагу на іншу проблему. На його думку, приватність користувачів робомобіль може опинитися під загрозою.

“Безпілотники будуть знати, де ви часто буваєте, послугами яких компаній користуєтеся. При цьому люди не будуть мати жодного уявлення про те, скільки даних збирає автомобіль і як ці дані використовуються в подальшому”, – пояснив Батлер.

Зібрані дані дозволять стороннім компаніям більш таргетовану рекламувати свої послуги і заробляти на власників і пасажирів безпілотників, зазначає вчений. Саме тому регулятори повинні чітко визначити, кому належать дані, і як вони зберігаються ще до того, як безпілотники вийдуть на ринок.

Безпілотні автомобілі будуть стежати за своїми власниками

Побоювання Батлера підтверджують і експерти з IT-індустрії. Виконавчий директор Intel Брайан Крзаніч прогнозує, що до 2020 року безпілотний транспорт буде щодня отримувати і відправляти 4 000 Гб. Для порівняння – середній користувач інтернету отримує і відправляє близько 1,5 Гб. Таким чином, один безпілотник буде дорівнює 2 666 користувачам.

Дослідницька компанія Accenture підрахувала, що підключені автомобілі, що збирають дані про своє використанні, принесуть автоконцернам додаткові 4 тис. фунтів стерлінгів прибутку з кожного автомобіля.

За деякими прогнозами, до 2020 року автовиробники зможуть заробити більше грошей на продажу даних, ніж на самих транспортних засобах.

Читайте також: У Дубаї протестували літаюче таксі (ВІДЕО)

Підписатися на оновлення сайту

Ваш E-mail:

 

About totalcv

Check Also

Mercedes-Benz запатентував подушки безпеки для пішоходів

Компанія Mercedes-Benz запатентувала подушки безпеки для пішоходів, які вбудовані в передні стійки. Як повідомляє сайт …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.