Home / Новини України / Новий Закон про паркування: водії нерозмитнених авто не зможуть забрати машину зі штрафмайданчика

Новий Закон про паркування: водії нерозмитнених авто не зможуть забрати машину зі штрафмайданчика

Новий Закон про паркування: Верховна рада України прийняла істотні зміни в КУпАП щодо покарання за неправильну парковку транспортного засобу і процедури накладення адміністративного стягнення. Тепер, накладати штраф за неправильну парковку будуть без участі водія, а нести адміністративну відповідальність буде власник автомобіля або ж директор підприємства, на яке це авто зареєстровано.

Читайте також: Рада збільшила штраф за паркування на місцях для інвалідів

У зв’язку з новим законом, в неприємну ситуацію потраплять водії іномарок, які були завезені в Україну в без розмитнення за схемою “на верблюда”. Як відомо, ст. 380 Митного кодексу дозволяє іноземцям завозити їх особисті автомобілі в Україну без сплати митних зборів на строк до одного року. Якщо ж таку машину завозить українець – він зобов’язаний заплатити повною вартість розмитнення.

Новий Закон про паркування

Тому, українці придумали “схему”, коли іноземець завозить машину в Україну, потім їде до себе додому в Литву або Польщу, а водій-українець використовує цей автомобіль для своїх потреб не заплативши розмитнення. Так ось, за новим законом, відповідальність за неправильне паркування автомобіля буде нести особа, яка завезла транспортний засіб на територію України.

У новій редакції ст. 14-2 КУпАП зазначено так:

“У разі якщо транспортний засіб зареєстровано за межами території України і такий транспортний засіб відповідно до законодавства не підлягає державній реєстрації в Україні, до адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичності режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), притягається особа, яка ввезла такий транспортний засіб на територію України.

За новим законом, автомобілі, які стоять з порушенням ПДР або ж припарковані без оплати парковки, евакуюються на штрафмайданчик. При цьому, тепер евакуювати буде не тільки поліція, але і співробітники парковки. У кодексі з’явилася ст. 265-4 – “Тимчасова затримання транспортних засобів інспекторами з паркування”:

“Тимчасова затримання транспортного засоби інспектором з паркування здійснюється шляхом доставки для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку з допомогою спеціального автомобіля – евакуатора”. Співробітник парковки мають право евакуювати машину, яка стоїть з порушенням ПДР або якщо водій не оплатив паркування.

Читайте також: В Україні змінять правила паркування

У ст. 265-2 і в ст. 265-4 з’явилося доповнення, яке свідчить: “Повернення транспортного засобу, затриманого шляхом доставки для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку, відповідальній особі, зазначеній у ч.1 ст. 14-2 цього Кодексу, або особі, яка ввезла транспортний засіб на територію України, або особі, яка керували транспортним засоби на момент вчинення правопорушення, відбувається невідкладно за звернення такої особи після сплата штрафу за вчинення правопорушення та оплати вартості послуг із транспортування та/або зберігання транспортного засобу”.

Отже, в разі якщо автомобіль евакуювали на штрафмайданчик і цей автомобіль не має української реєстрації, забрати його може тільки особа, яка ввозила машину в Україну або керувала цим автомобілем на момент вчинення порушення. Однак, згідно з ст. 14-2 КУпАП – в разі якщо машина не зареєстрована в Україні, штраф буде виписаний саме на особу, яка завозило автомобіль в Україні.

Справа в тому, що якщо поліція чи паркувальник евакуюють машину, вони не знають ПІБ, хто припаркував цю машину. Тому, вони роблять запит в прикордонну службу і отримують ПІБ людини, який завіз цю машину в Україну. На нього і постановляється ухвала. Далі, на штрафмайданчик приходить водій-українець і просить повернути його машину. Йому відмовляють – бо адміністративні матеріали оформлені саме на того, хто завозив машину і саме ця людина повинна заплатити штраф і забрати автомобіль.

Іноземець, виконавши роль “верблюда” вже давно поїхав до Польщі або Литви і не буде кожен раз їздити в Україну, платити штрафи і забирати машину зі штрафмайданчика. Отже – машина назавжди залишиться на штрафмайданчику. Більш того, українець, який купив іноземну авто за схемою “верблюд” не зможе довести законність використання цього автомобіля в Україні.

Згідно п.4 ст. 380 Митного кодексу: ” Тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування можуть використовуватися на митній території України виключно громадянами, які ввезли зазначені транспортні засоби в Україну, для їхніх особистих потреб.

Читайте також: Паркування: кому і як потрібно оплачувати

Транспортні засоби особистого користування, що класифікуються за товарною позицією 8903 згідно з УКТ ЗЕД, можуть використовуватися громадянами, які ввезли їх в Україну, а також громадянами-резидентами та громадянами-нерезидентами, які мають належний дозвіл користувача права на тимчасове ввезення, за умови використання транспортного засобу від імені і згідно з інструкціями користувача права на тимчасове ввезення.

Такі транспортні засоби не можуть використовуватися для цілей підприємницької діяльності в Україні, бути розкомплектовані чи передані у володіння, користування або розпорядження іншим особам..”.

Виходить, що купивши автомобіль за допомогою іноземця, водій-українець буде ним користуватися до першого порушення за зупинку/ стоянки або несплату парковки. Як тільки цей автомобіль потрапить на штрафмайданчик, то забрати його із штрафмайданчика буде вже неможливо.

Якщо водій-українець почне доводити поліції, що він водій цього авто – йому загрожує ст. 485 Митного кодексу: “Дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплат Митний платежів чи зменшення їх розміру, а також інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплат Митний платежів “, що передбачає штраф 300% від суми митних платежів, а це сотні тисяч гривень.

Читайте також: Вступають в силу нови штраф за парковку на місцях для інвалідів

Підписатися на оновлення сайту

Ваш E-mail:

 

About totalcv

Check Also

У Раду внесли законопроект про перехід на цифрові документи водія

У Верховній Раді запропонували ввести цифрові документи водія, а саме: водійські посвідчення, реєстраційні документи на …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.