Home / Авто статті / Антифриз червоний, зелений і синій – в чому різниця?

Антифриз червоний, зелений і синій – в чому різниця?

Чергова стаття про охолоджуючу рідину – антифриз . Інформація буде дійсно корисна, якщо хочете – збирав «по крихтах». Суть така – багато власників іномарок заливають в своїх залізних коней червоний антифриз, інші заливають зелений, треті заливають синій! А ось в чому різниця між цими речовинами? Відмінності звичайно в кольорі, і все? Що, наприклад буде якщо змішати зелений і червоний антифризи? Або взагалі в іномарку залити синій – що буде? Сьогодні, я вирішив написати про їх відмінності більш докладно. Так що читаємо далі.

Давайте трохи повторимо про рідини антифриз

Антифриз (від англ. Antifreeze – незамерзаючий) – це рідина, що охолоджує, яка вберігає двигун від перегріву, тому що температура кипіння часто більше 150 градусів Цельсія, а також не замерзає при критичних морозах, середній склад витримує «- 38» градусів Цельсія. Також присадки, які є в складі, уберігають мотор, патрубки і шланги від іржі, від розпаду і від розтріскування. Застосування цієї рідини дає безпроблемне використання автомобіля практично в будь-який час року, будь то літо чи зима.

Читайте такожЧи можна змішувати антифриз різних кольорів і виробників?

Зараз на українському ринку, використовують всього три основних складу, як я вже писав зверху:

  • зелений антифриз;
  • червоний;
  • синій тосол (по суті, теж антифриз, розроблений в Росії, а точніше ще в СРСР).

Варто відзначити, що є – жовтого і фіолетового кольорів, але вони якось не прижилися в широкому застосуванні, хоча може бути поки.

Одинакова складова

Напевно, не потрібно бути «супер хіміком» щоб знати, що велика частина в складах антифризів однакова – це етиленгліколь (пропіленгліколь, етандіол і т.д.) + дистильована вода, приблизно близько 80% від загального обсягу. Якщо поговорити про етиленгліколь та інші, то це простий двоатомний спирт, який має солодкуватий запах і в’язку консистенцію – витримує позитивні температури в 196 градусів, а ось негативні всього в «- 11» градусів Цельсія далі замерзає.

Щоб підвищити поріг замерзання його і розбавляють з водою, при правильному підході можна домогтися «- 38» або навіть «-65» градусів, що цілком достатньо для всіх регіонів нашої країни.

Є й друга складова це присадки їх в робочому складі всього 20%, вони то і забарвлюють наші рідини в червоний або зелений, синій кольори.

Присадки обов’язкові! Без них склад не працював би правильно, і швидко б зруйнував стіни металевих патрубків і радіаторів. Вони якщо хочете, захищають від агресивного впливу двоатомних спиртів, причому кожна присадка працює по-різному.

Напевно, ще більше заплуталися, але все просто, читайте наступний пункт.

Читайте такожРідина ATF та її склад

НАСТУПНА СТОРІНКА

Підписатися на оновлення сайту

Ваш E-mail:

 

About totalcv

Check Also

Пластикова пляшка в колесі автомобіля – ви в небезпеці!

Пластикова пляшка в колесі автомобіля: Ви думали, що злодії використовують високі технології для здійснення грабежів? …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.