Home / Новини України / МВС збирає дані про водіїв на Єврономерах

МВС збирає дані про водіїв на Єврономерах

Поліція незаконно збирає дані про водіїв автомобілів з іноземними номерами.

Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська. Вона звернулася до міністра МВС Авакову c листом з вимогою припинити цю практику і знищити вже зібрані дані.

Читайте також: Поляки масово кинулися в Україну за водійськими правами

Офісом Лутковської було встановлено, що поліцейські складають списки власників авто з іноземною реєстрацією. Зокрема, при зупинці машин на Єврономер правоохоронці вимагають від власників повідомити місце прописки, номер мобільного телефону і дату в’їзду в Україну.

Поліція незаконно збирає дані про водіїв

“Наявність у транспортного засобу номерного знака іноземної держави не є і не може бути самостійною причиною для його зупинки”, – вважає омбудсмен.

На думку Лутковської, подібні вимоги патрульних до водіїв автомобілів на Єврономер не входять до повноваження поліції і не відповідає законодавству про захист персональних даних.

Уповноважений з прав людини також вважає, що збирати інформацію про перетин громадянами держкордону мають право тільки прикордонники.

“Незаконне збирання органами Нацполіції інформації про власників (водіїв) транспортних засобів з іноземною реєстрацією повинен бути припинений, а зібрана інформація – знищена”, – додала Лутковська.

Нагадаємо, у вересні водії машин на Єврономер вимагали від влади дозволити їм платити певну суму за розмитнення і законно їздити по країні.

Влада запропонувала свій вихід із ситуації, який не влаштовує протестували.

Читайте також: Автомобілі на “євробляхах” можна буде офіційно розмитнити за 1000 євро

Підписатися на оновлення сайту

Ваш E-mail:

 

About totalcv

Check Also

Євробляхи: фіскальна служба порахувала усі авто на єврономерах, а також назвала кількість порушників

Звісно, коли згадуються євробляхи, ніхто не думає про імпортний металопрокат європейського виробництва. «Бляхами» у народі …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *