Home / Авто статті / Що таке драг-рейсинг? Техніка для гонок

Що таке драг-рейсинг? Техніка для гонок

Що таке драг-рейсинг?  скрізь можна почути про змаганнях на дистанції в чверть милі, тобто драг-рейсинг – це гонки на 402 метри. В даній статті поговоримо яка техніка використовується для цих змагань.

Автомобілі
Найскромніший клас в драг-рейсингу – юніорський – зменшені копії справжніх драгстеров оснащені двотактними моторчиками. Далі йдуть автомобілі зі стандартними кузовами під загальною назвою – Super Street (час на подолання траси у них – від 10 секунд), ці розбиті на підгрупи в залежності від ступеня переробок і форсування.

Королівські класи рейсингу – драгстери Top Methanol і Top Fuel. Величезні задні колеса і майже велосипедні передні, клиновидні довгі кузова, потужні антикрила і вогненний вихлоп. Потужність цих «звірів» – до семи тисяч, а п’ять секунд для них – буденна норма. Швидкість на фініші – 480-490 км/ год.

Читайте також: Що таке драг-сліки? (ВІДЕО)

Що таке драг-рейсинг? Техніка для драг рейсингу

Ніяких фантастичних конструкцій немає – технічна сторона справи строго регламентована. Обговорено маса, колісна база, розміри аеродинамічних пристроїв.

Найважливіший критерій в драг рейсингу – це надійність. За весь сезон автомобіль не пробігає і сотні кілометрів і ресурс двигуна розраховують на цю дистанцію. Важливо дотримуватися балансу між надійністю і потужністю, адже віддача повинна бути максимальною. Навіть самі звичайними на вигляд серійні автомобілі видають до 900 к.с.

У двигуні (причому він не обов’язково базовий) модифікують все, що тільки можна, ставлять потужні турбіни і паливну систему збільшеної продуктивності. Плюс закис азоту, яка додає кілька сотень кінських сил. Це загрожує перегрівом і виходом мотора з ладу, але чого не зробиш заради перемоги.

Наприклад, V-подібна “вісімка” від «Крайслера». Початковий робочий об’єм 6980 см3 збільшений до 8193 «кубиків». На робочих оборотах (близько 11 тисяч) мотор вимагає 1800 л повітря в хвилину. У впускному колекторі виникає гігантський перепад тиску, що призводить до його сильного охолодження. Заслінка в корпусі повітрозабірника миттєво покривається інеєм, і виникає ризик заклинювання. Щоб уникнути цього, перед стартом заслінку обробляють антифризом.

Читайте також: Що таке аматорські ралі?

НАСТУПНА СТОРІНКА

Підписатися на оновлення сайту

Ваш E-mail:

 

About totalcv

Check Also

Пластикова пляшка в колесі автомобіля – ви в небезпеці!

Пластикова пляшка в колесі автомобіля: Ви думали, що злодії використовують високі технології для здійснення грабежів? …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *