Home / Авто статті / Що таке JDM? І з чим його їдять?

Що таке JDM? І з чим його їдять?

В останні роки напрямок JDM або українськими буквами «джі ді ем» набирає дуже велику популярність в Україні, але у більшості JDM обмежився наклейкою “Домо” на лобове скло жигулів. Так, що таке JDM?

Що таке JDM? Вікіпедія дає нам ось таку відповідь.

Japanese Domestic Market (JDM) (англ. Японський вітчизняний ринок або Японський внутрішній ринок) – термін, поширений відносно автомобілів (як і інших товарів), які продаються на ринку Японії. Зазвичай моделі автомобілів, призначених для Японії, відрізняються від тих же моделей, призначених для інших ринків, або ж зовсім не мають зарубіжних аналогів.

Основними виробниками моделей автомобілів для JDM є японські ж компанії: Toyota, Nissan, Honda, Mitsubishi, Mazda, Suzuki, Subaru, Isuzu, Daihatsu, Mitsuoka
Імпорт на ринку JDM представлений незначно, в основному моделями сегмента преміум і люкс, а також моделями японських фірм, що випускаються за кордоном.

Імпорт в JDM представлений незначно, в основному моделями сегмента преміум і люкс, а також моделями японських фірм, що випускаються за кордоном.

JDM є другим за обсягом, поступаючись тільки ринку США.

Для моделей JDM характерно досить багате оснащення салону і високі технічні характеристики. Машини будуються відповідно до норм лівостороннього руху, тобто кермо розташований праворуч, а фари світять наліво і мають сфокусовану картинку, що історично збігається з нормами Великобританії і Ірландії, так як саме звідти в імператорську Японію потрапили перші автомобілі. В Японії дозволені до експлуатації імпортовані ліворульні моделі, володіння якими, навпаки, піднімає статус власника в зв’язку з рідкістю і, як правило, дорожнечею таких автомобілів.

Читайте також: Хто такі стрітрейсери?

Звичайний термін володіння автомобілем в Японії становить 3-5 років, рідше 7 років. Далі містити старий автомобіль стає економічно не вигідно в зв’язку з жорсткими вимогами державного техконтролю, в силу чого автомобілі при досягненні даного віку досить недорого продаються, в основному на спеціально організованих для цього аукціонах. Покупцем такого автомобіля може стати особа з будь-якої держави. Можливість «безболісно» міняти старий автомобіль на новий забезпечується дуже розвиненою в Японії системою кредитування і trade-in. Покупець здає дилера старий автомобіль за залишковою вартістю, і ця вартість йде в рахунок початкового внеску за новий, так що покупець просто продовжує виплачувати кредит. В результаті покупець постійно платить відсотки по кредиту і завжди їздить на досить свіжому автомобілі.

Характерною особливістю політики японських автовиробників є випуск нових моделей і технологій спочатку на внутрішньому ринку, робота над виявленими недоліками, і лише після того початок експорту на інші ринки, якщо таке рішення прийнято. Таким чином, часто зустрічається ситуація, коли японські покупці отримують можливість придбати автомобілі, які мають більш нові технології або версію, ніж автомобілі, що продаються японськими виробниками в інших країнах. Різниця у висновку моделей на зовнішній ринок може досягати декількох років. Національною специфікою JDM також є зовнішній вигляд автомобілів, характерний для японської школи автодизайна.

А тепер переходимо до пояснення всіх так улюблених народом стікерів

Koleshiya, Koreisha
Ці два слова мають один смисл. Просто вживаються два варіанта. Із за різного правопису і вимови англійського варіанту з японского. Короче так само як, хтось говорить “Мітсубісі”, а хто то “Мітсубіші”. З Японського це можна розуміти як “літній знак” або зрозуміліше “знак-літній водій”. Koleshiya служить розпізнавальним знаком водіїв яким більше 70 лет. При досягненні 75 річного віку, значок або наклейка повинен бути на авто обов’язково. Так ж Koleshiya можна поміщати водіям і до 70 років, якщо їх вік може відображатися на вождя і звичайно японці не можуть придумати щось просто так. В всьому повинна бути логіка і смисл. Soshinoya і Koleshiya символізують листя. Soshinoya як ви можете бачити на фото вище, жовто-зелений. Зелений – це новий зелений лист, який символізує молодість. Жовтий це листя восени, тобто перехід в більш доросле становище. Koleshiya як видно жовто-оранжевий. Перехід з дорослого стану в більш зрілий. Вот таке майже поетичне значення.
ББррррр, стоп! Причому тут листя і навички водіння цивільних водіїв? У нас же Все просто. Soshinoya – це New School.

Швидше за все це авто буде після 80-ого 85-ого року. Це яскраві кольори, строката “обклейка”, сучасний дизайн дисків, без половини салону з одними ковшами, низький кліренс, обважування та інше. Koleshiya – це Old School.

Авто до 75-ого, 80-ого року. Спокійний зовнішній вид. Оригінальні хромовані деталі. Розварки, оригінальні або відповідний часу дизайн дисків. Салон збережений в первозданному виді. ВВзагалі деталі і механізми витримані переважно в стоці. Часто стирчать магістралі маслокуллера, як в стилі Bosozoku. Так ж ці стікери застосовуються незалежно від віку авто. Якщо ваша машина свіжих років зроблена в old school стилі, то виділити це може тим же стікером Koleshiya.Читайте також: JDM, що це?

Soshinoya
З Японського перекладається як “новий водій”, “водій щойно почав”, ще іменується як Wakaba. Якщо Soshinoya вживається в значенні недосвідченість водіння автомобілем, то Wakaba можна віднести до недосвідченості в будь-яких сферах. Наклейкою або магнітом Soshinoya відзначають не досвідчених водіїв чий стаж менше 1 року. Знак можна не знімати і після закінчення року. Якщо він підходить в тон вашої машини. Або якщо просто вважаєте свої навички не досконалими.
“Dude, check out my new soshinoya badge, now my Silvia is JDM as fuck!”

А тепер третій і самий знаменитий)

Domo – kun
Цього персонажа думаю багато впізнають. Domo-kun є талісманом японського телеканалу NHK.  Доречі писати разом Domo-kun, буде помилкою. Ім’я цього монстрика Domo, а ось kun вживається з ім’ям людини чоловічої статі, яким ви хочете виказати повагу. Заставки і мультики з Domo, часто крутяться на японському телебаченню. Так як Domo родом з Японії, любителі JDM стилю звичайно охоче перейняли цей персонаж.Трішки фото, що таке JDM

В даній статті ми з Вами розібрались, що таке JDM. Побільше Вам JDM)

Читайте також: Що таке драг-сліки? (ВІДЕО)

Підписатися на оновлення сайту

Ваш E-mail:

 

About totalcv

Check Also

Пластикова пляшка в колесі автомобіля – ви в небезпеці!

Пластикова пляшка в колесі автомобіля: Ви думали, що злодії використовують високі технології для здійснення грабежів? …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.