Home / Авто статті / Ксенон чи світлодіоди (LED) – що краще? (ВІДЕО)

Ксенон чи світлодіоди (LED) – що краще? (ВІДЕО)

Ксенон чи світлодіоди: Видання Autobild опублікувало результати оригінального тесту. Допитливі німецькі журналісти загнали в фотометричну камеру десяток автомобілів з новими світлодіодними фарами і з’ясували, що перспективна і широко рекламована LED-оптика не вигравав у галогенових і ксенонових фар, а місцями навіть здається перед перевіреними технологіями.

Читайте такожКсенон та біксенон: подібності та 

Щоб з’ясувати корисність світлодіодів, журналісти зібрали 11 автомобілів в затемненому фотометричному тунелі компанії Hella в німецькому Ліпштадте. У тесті брали участь модифікації з базовою галогеновою або ксеноновою оптикою і з опциональними і світлодіодними фарами. За останні п’ять років світлодіоди спустилися з небес на землю і пропонуються навіть в компактних машинах, наприклад в Seat Leon і майбутньому Volkswagen Polo. Чи варто? Як денних ходових вогнів світлодіоди гарні, але в ролі основної оптики – поки спірні.

Ксенон чи світлодіоди

У тесті брали участь Seat Leon, Audi A3, Nissan Leaf, Lexus IS 300h, BMW 435i і Mercedes-Benz S-Class (у нього світлодіоди в базі). Ціна світлодіодів для цих машин варіюється від 500 до 10 000 євро і ці витрати, як з’ясували німці, себе не виправдовують. Переваг у світлодіодів мало. Так, вони дають «денне світло», але не забезпечують істотну економію енергії і не завжди рівно «заливають» простір перед машиною. Дослідники ретельно порівняли дальність світла, енергоспоживання, вартість і «осліпленості» різних типів фар на що стоять і рухомих машинах.

Найдорожчий Mercedes S-клас розчарував чорним 20-метровим провалом перед бампером, світлодіоди Nissan Leaf світить занадто високо і сліплять, «Leon» вибеляет ближнім світлом зону перед автомобілем, хоча і радує далеким. До світлодіодам BMW у експертів знайшлися претензії по параметру дальності, не вистачає «пробивної сили» стандартного бі-ксенону. Світлодіодний Lexus залив тунель райдужними інтерференції і також дав собі раду перед більш доступними ксенон в питаннях дальності.Редактор AutoBild Хендрік Дикман резюмував, що світлодіоди виправдовують себе далеко не у всіх випадках, вони нерівномірно світять поблизу, затемнюють область перед бампером, не пропонують обіцяної виробниками економії і коштують недешево. Втім, зазначає експерт, світлодіоди ростуть і на сьогодні майже рівноцінні ксеноновими фарами. Порівняльний тест галогенових, ксенонових та світлодіодних фар німці проводили в жовтні 2013 року, а в лютому 2014 відповідна публікація з’явилася і в українській версії журналу.

Ксенон чи світлодіоди (LED) – що краще? StreeterAutoNews
Читайте також
Ось для чого потрібно включати ближнє світло фар вдень (ФОТО)

Підписатися на оновлення сайту

Ваш E-mail:

 

About totalcv

Check Also

Пластикова пляшка в колесі автомобіля – ви в небезпеці!

Пластикова пляшка в колесі автомобіля: Ви думали, що злодії використовують високі технології для здійснення грабежів? …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *