Home / Поради / Мийка двигуна автомобіля. Як правильно мити?

Мийка двигуна автомобіля. Як правильно мити?

У даній статті обговоримо навіщо потрібно мити двигун автомобіля і як правильно мити, щоб не залити електрику.

Навіщо потрібно мити двигун?

Брудний двигун не несе великої небезпеки для автомобіля в цілому і не змінює його технічні характеристики. До того ж, чітких рекомендацій, як правильно, безпомилково і грамотно мити двигун машини і з якою періодичністю – немає. Але, існує кілька нюансів, які пояснюють чому внутрішні механізми краще містити в чистоті.

Бруд на двигуні ускладнює контроль за витоком технічних рідин (охолоджуючі засоби, масло). У разі виникнення несправності, автолюбитель не зможе вчасно помітити неполадки і, як наслідок, ризикує отримати більш серйозні проблеми. Потім, нарости бруду ускладнюють тепловіддачу двигуна і сприяють його перегріву. Тобто, прискорюється процес зносу.

Що стосується електропроводки, то утворилася на ній бруд здатна ускладнити запуск двигуна (відбувається витік струму). Ще один важливий аспект – чистий двигун менш пожежонебезпечний. Утворилися в моторному відсіку патьоки масла, випаровуючись і утворюючи горючі пари, можуть стати причиною пожежі двигуна. Чистий агрегат легше і приємніше обслуговувати. Більшість авто майстерень просто відмовляються брати в роботу машини з сильно забрудненим підкапотним простором.

Для самостійної мийки двигуна можна використовувати воду з шампунем, або для кращого видалення забруднень купити спеціальний очищувач для двигуна.

Пінний очисник двигуна

Швидко видаляє будь-які забруднення моторного відсіку: пригорілі технічні рідини, масляні патьоки, сольові дорожні залишки. Потужні емульгатори, що утворюють активну піну, дозволяють складу утримуватися на вертикальних поверхнях, проникати в зазори між деталями, розмочувати і видаляти будь-яку, навіть застарілий бруд. Безпечний для пластику та гуми.

Як правильно мити двигун?

Правильно мити двигун – це не мити його водою під великим тиском. Інакше шкоди буде більше ніж користі. Таким способом легко пошкодити утеплювач і викликати корозійні процеси всередині роз’ємів в генераторі, трамбльора, різних реле і т.д. Сильний струмінь може геть-чисто змити наклейки з важливою інформацією в моторному відсіку, а також пошкодити фарбу на деяких деталях.

Читайте такожМийка двигуна автомобіля

Користуватися слід слабким струменем води з застосуванням якісної автохімії та спеціального авто шампуню. Ніякі побутові миючі засоби грамотною людиною не повинні всерйоз розглядатися в силу їх неефективності/марності проти моторного масла. Сам процес миття виглядає наступним чином:

Ізолюємо поліетиленом все, що боїться вологи (роз’єми, генератор, повітрозабірник повітряного фільтра і переривник-розподільник);

  • Прогріваємо і глушимо двигун (він повинен бути теплим, але не гарячим);
  • Знімаємо акумулятор (можна не знімати, але “мінусову” клему краще від’єднати);
  • Наносимо на двигун миючі засіб і даємо пару хвилин на розчинення бруду;
  • Змиваємо, знімаємо ізоляцію і сушимо.

Акумулятор можна обробити сумішшю з води і харчової соди в рівних пропорціях, що актуально після стаціонарної зарядки акумулятора для зменшення ступеня його розряду. Це непоганий засіб позбавити його від корозії.

Після мийки двигун оптимально сушити компресором, але можна і пилососом. В крайньому випадку, можна запустити його і почекати поки волога випарується. Потім слід протерти все дрантям. Мити двигун рекомендовано один/два рази на рік.

Читайте також: Перегрів двигуна, як боротися

 

Підписатися на оновлення сайту

Ваш E-mail:

 

About totalcv

Check Also

Якщо двигун їсть масло (ВІДЕО)

Двигун їсть масло. Для початку дайте собі відповідь на питання: 1) Скільки пробіг вашого автомобіля; …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.