Home / Авто статті / Що таке спортивні ралі?

Що таке спортивні ралі?

Що таке спортивні ралі?: Авто ралі – змагання на регулярність руху. Іншими словами, переїзд з пункту А в пункт Б по обговореної трасі за вказаний проміжок часу. Спробуємо пояснити, що таке автомобільне ралі, які бувають і як проходять.

Сучасні ралі поділяються на аматорські («чайні») і спортивні. Існують ще ралі-рейди, марафони, ралі-крос, але вони являють собою, скоріше, суміші зазначених різновидів, а не самостійні види. Тому зупинимося лише на двох основних змаганнях.

Саме ці ралі називають «королевою автоспорту». Здається це справедливо. Віддаючи належне видовищності автокросу, кільцевих гонок та інших гонок, не можна не помітити їх відірваності від «життя», вузькоспецифічних підготовку машин, однобокість прийомів водіння.  Спортивні ралі дивним чином поєднали в собі всі види автоспорту, а за ступенем наближення до реальних умов не мають собі рівних.

Читайте також: Що таке аматорські ралі?

За своїм принципом спортивні ралі відрізняються від «чайних» незначно – ті ж, наступні один за одним КЧ, позбавлені, правда, підступного раптового контролю часу, з тим же самим «дорожнім податком» за запізнення і випередження. Різниця полягає в «допах», бо в спортивних ралі тільки вони визначають найсильніших.

Тут теж іноді, для «розваги натовпу» застосовуються слаломи, але основним «допомо» є швидкісний ділянка (ШД), заради якого будуються супермашини і витрачаються величезні гроші. Так як маршрутні документи видаються учасникам заздалегідь, і вони мають можливість досконально вивчити трасу, скласти стенограми проходження ШД, то запізнення на спортивних ралі дуже рідкісні і є, як правило, наслідком виникли в дорозі технічних труднощів.

Швидкісна ділянка – це зазначений в легенді і маршрутному листі стартом і фінішем відрізок КЧ, кожна секунда перебування на якому є для екіпажу штрафним очком. При цьому швидкість руху по ньому обмежена не ПДР, а тільки можливостями екіпажу максимально швидко пересуватися в автомобілі. З цієї причини, в спортивних ралі дуже великі вимоги до безпеки машин та спорядження гонщиків, разом з багатьма спеціальними технічними компонентами Обговорення в правилах, а також перекрито все можливе рух інших транспортних засобів.

Спортивні ралі

Абсолютно ясно, що при їзді «на всю котушку» вирішальне значення має не тільки майстерність і злагодженість екіпажу, а й технічний стан ралійного автомобіля. Тому все ралійні машини поділені на групи підготовки в залежності від допустимих переробок і на класи, які визначаються кількістю наявних під капотом «мілілітрів», а також наявністю або відсутністю турбонагнетателя.

Простота спортивних ралі очевидна – не спізнюватися (і не випереджай) на КЧ і «лупи з усіх сил» на «допах».

Читайте також: Джип-спринт: швидкість не головне!

Підписатися на оновлення сайту

Ваш E-mail:

 

About totalcv

Check Also

Пластикова пляшка в колесі автомобіля – ви в небезпеці!

Пластикова пляшка в колесі автомобіля: Ви думали, що злодії використовують високі технології для здійснення грабежів? …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.