Home / Поради / Як збільшити потужність двигуна і динаміку автомобіля? (ВІДЕО)

Як збільшити потужність двигуна і динаміку автомобіля? (ВІДЕО)

Що може зробити власник машини щоб збільшити потужність двигуна свого авто і поліпшення динаміки? Для цього існує цілий спектр можливостей.

Перше, що спадає на думку – можна збільшити потужність двигуна. Це можна зробити декількома доступними способами. Наприклад, на автомобільному ринку в розділі аксесуарів або приладдя для тюнінгу продаються спеціальні прилади для збільшення потужності двигуна до 15%. Ці прилади встановлюються під капот досить легко. Вони навіть не видно при діагностиці двигуна. Ідея роботи таких коробочок полягає в тому, щоб прискорити процес управління уприскуванням палива в двигун на порядки. Такі пристрої використовують стандартний закладений виробником ресурс двигуна, але використання таких приладів може знижувати його довговічність.

Як різновид такого збільшення потужності існує ще чіп-тюнінг, однак, якщо автомобіль на гарантії, то це може привести до додаткових проблем при гарантійному випадку.

Читайте також: Чіп-тюнінг – робити чи ні? (ВІДЕО)

Можна також збільшити потужність двигуна за допомогою установки пристрою, що подає закис азоту. Детальніше про такий спосіб Ви можете прочитати в нашій відповідної статті.

Збільшити потужність двигуна

Наступним варіантом збільшення потужності двигуна є зміна глушника. З точки зору фізики процесу внутрішнього згоряння палива потужність двигуна буде тим більше, чим більше різниця тиску всередині і поза мотора. Якщо зняти глушник з машини повністю, то потужність двигуна виросте приблизно на 30% при стандартних погодних і температурних умовах. Але звук вихлопів, подібних вибухів, не дозволить рухатися на цьому автомобілі без глушника відповідно до діючих законів. Тому, багато людей, які хочуть збільшити потужність за рахунок глушника, йдуть на компроміс і встановлюють проміжні варіанти. Ці тюнінговані запасні частини дають більше потужності, але менше шуму.

Ще один варіант полягає у використанні іншого виду палива. На більшості паливних заправок можна знайти подібні види бензину, які, як заявляють виробники, збільшують потужність до 5%. Це забезпечується за рахунок додавання в звичайний бензин спеціальних добавок. Ці добавки називають ще «паливними присадками». Використання таких «присадок» може як зробити позитивний вплив, так і нашкодити.

По-друге, для більшої динаміки своє улюблене дітище необхідно полегшити. Це можна зробити, виклавши з машини повністю не дуже потрібний в звичайних умовах мотлох. Наприклад, запасне колесо, «докатку», важкі інструменти, запасний акумулятор, зайві речі, воду в пляшці, яку возять часто про всяк випадок. Сукупна маса всіх цих речей може скласти до 100 кг. Реально ефективним способом зниження ваги авто може бути заміна важких колісних дисків на більш легкі і міцні варіанти. На цих дисках можна ще прибрати близько 20 кг зайвої маси. Додатково можна замінити ряд деталей на більш легкі аналоги. Наприклад, можна встановити карбонову кришку капота і багажника, замінити сидіння пасажирів на більш легкі варіанти.

По-третє, для збільшення ефективності передачі потужності авто від двигуна в рух необхідно зробити так, щоб енергія не витрачалася не в цільовому напрямку. Наприклад, якщо підвіска надмірно м’яка, то при швидкому старті велика частина енергії передається в підвіску, після чого автомобіль просідає. Іншими словами, потужність двигуна витрачається не на рух вперед, а на стиск пружин або ресор підвіски. Для того, щоб уникнути цього, рекомендується зробити підвіску жорсткішою, замінивши пружини або додавши додаткові ресори. Це відноситься і до зміцнення і зміцнення кузова автомобіля для зняття його надлишкового коливання. Це завдання вирішується шляхом додавання ребер жорсткості. Крім того, теоретично можна підвищити тиск в шинах, щоб забезпечити значно більш високу динаміку руху. Для того, щоб зрозуміти, як працює цей фізичний механізм, спробуйте проїхати кілька десятків метрів на велосипеді з приспущеними колесами. Якщо тиск в шинах низьке, істотна частина енергії буде витрачатися на подолання надмірної сили тертя з землею. Якщо тиск вищий, то сила тертя знижується. Всім відомі дуже вузькі шини на велосипедах професійних гонщиків. Те ж саме відноситься і до автомобільних шин. При цьому не варто забувати про безпеку руху. Якщо колеса будуть сильно перекачані, це створює високий ризик прориву або вибуху колеса, що може привести до трагічних наслідків на дорозі. Варто також замінити стандартні гальмівні механізми на більш сильні, супорти яких зазвичай фарбують в яскраві кольори.

В сукупності, реалізація всіх зазначених вище фізичних механізмів може забезпечити збільшення динаміки на дорозі приблизно на 50%, а швидкість розгону авто від 0 до 100 км/год – до 30%.

Таким чином, для збільшення динаміки вашого автомобіля можна виконати ряд технічних заходів різного ступеня складності, спрямованих на збільшення потужності двигуна і зниження ваги автомобіля.

Читайте також: ТОП-8 способів, як збільшити потужність двигуна


Як збільшити потужність двигуна і динаміку… StreeterAutoNews

Підписатися на оновлення сайту

Ваш E-mail:

 

About totalcv

Check Also

Якщо двигун їсть масло (ВІДЕО)

Двигун їсть масло. Для початку дайте собі відповідь на питання: 1) Скільки пробіг вашого автомобіля; …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.