Home / Поради / ТОП-8 способів, як збільшити потужність двигуна

ТОП-8 способів, як збільшити потужність двигуна

Навіщо простому водію додавати потужності авто? Щоб поліпшити динаміку. Це додає впевненості при водінні, наприклад, при обгоні. Їздити стає комфортніше, особливо в умовах міста. Як збільшити потужність двигуна:

 1. Установка колінвала зі збільшеним радіусом кривошипа або розточування циліндрів. Об’єм двигуна стає більше, збільшуються крутний момент і потужності. Мінуси: дорого і підвищується витрата палива. Потрібно уважніше ставитися до обслуговування авто, так як навіть невелика детонація або гідроудар можуть обернутися капітальним ремонтом. На багатьох сучасних автомобілях даний спосіб не застосуємо, тому що стінки циліндрів тонкі.
 2. Установка модифікованого розподільного вала. Мета – коригування фази газорозподілу. Метод вимагає одночасного переходу на інший бензин через збільшення ризику детонації.
 3. Заправка бензину з вищим октановим числом. Простий і швидкий спосіб. Однак без програмної адаптації виростає навантаження на компоненти ДВС. Ще один мінус – збільшення витрат.
 4. Установка повітряного фільтра «нульового» опору. Збільшує подачу киснево-повітряної суміші і знижує опір руху палива на впуску. За рахунок цього підвищується коефіцієнт стиснення в циліндрі і зростає потужність на 1-3%. Приріст невеликий, але спосіб дешевий.
 5. Установка «прямотока». Мета – зменшити опір виходу відпрацьованих газів. Двигун швидше розкручується. З недоліків – змінюється звук, багатьом не подобається. Зверніть увагу на якість прямотока, який ставите. Якщо він зроблений неправильно, ефекту може не бути.
 6. Установка турбіни на атмосферні двигуни. В результаті рівень кисню в паливній суміші різко зростає. Підвищується сила стиснення і вибуху, а відповідно і потужність. Це один з найбільш ефективних способів, що дають найбільший приріст на атмосферник. Однак враховуйте дорожнечу і технічну складність методу. Уважно вибирайте фахівців, які візьмуться за роботу.
 7. Установка вихлопних труб зі зміненим діаметром. Прогнозований приріст 3-5% за рахунок оптимізації руху вихлопних газів. В ідеальному варіанті потрібно тонка настройка діаметра встановлюються труб.
 8. Установка полегшених шатунів або поршнів. Використовуються деталі легкого кування (МАМІ, Mahle і ін.). Мета – зменшення механічних втрат при роботі ДВС. Надбавка потужності двигуна мінімальна.

Читайте також: Чіп-тюнінг – робити чи ні? (ВІДЕО)

Збільшити потужність двигуна через Чіп-тюнінг

Найпопулярніший і простий спосіб. На рівні заліза ніяких змін не вноситься. Змінюється тільки програмна частина – прошивка ЕБУ, яка управляє роботою сучасних двигунів.

Мінуси збільшення потужності за допомогою чіп-тюнінгу:

 • Не рекомендується робити самостійно;
 • Потрібно уважніше ставитися до якості палива;
 • При переході на Е2 виростуть викиди CO.

Плюси від чіп-тюнінгу:

 • Збільшаться крутний момент і потужність двигуна, особливо при одночасному відключенні каталізатора або фільтр сажі;
 • Педаль газу буде реагувати швидше в порівнянні із стічною прошивкою;
 • Зникне турбоям на двигунах з турбіною;
 • Покращиться робота на холодному двигуні, холостому ходу і при включеному кондиціонері.
 • Чи не впливає на ресурс двигуна при цивільному тюнінгу;
 • Немає проблем з проходження техогляду.

Чіп-тюнінг по співвідношенню ціна-приріст потужності найбільш оптимальний варіант. Додаткові переваги: оперативність і можливість відкотитися на стокову прошивку. АДАКТ гарантує повернення коштів протягом 10 днів після чіп-тюнінгу, якщо результати здадуться недостатніми.

Скільки коней додасться? Конкретні цифри залежать від моделі, встановленого двигуна, стану машини. В середньому збільшення потужності становить:

 • для атмосферного двигуна до 7%;
 • для бензинового з турбіною до 15%;
 • для дизельного двигуна без турбіни до 19%;
 • для дизеля з турбіною до 30%.

Приклад виміру після чіп-тюнінгу Ford Focus 2 TDCI 1.8 л. 2011 р МКПП (червона лінія – стік, зелена лінія – прошивка АДАКТ; графік зліва – крутний момент, графік праворуч – потужність).

Читайте також: Установка турбіни на атмосферний двигун

 

Підписатися на оновлення сайту

Ваш E-mail:

 

About totalcv

Check Also

Якщо двигун їсть масло (ВІДЕО)

Двигун їсть масло. Для початку дайте собі відповідь на питання: 1) Скільки пробіг вашого автомобіля; …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.