Home / Поради / Коли переходити на літню гуму?

Коли переходити на літню гуму?

Двічі на рік практично перед кожним власником автомобіля виникають одні і ті ж питання – коли краще міняти гуму? При якій температурі найкраще переходити на літню гуму? На які чинники необхідно звернути увагу при зміні шин?

 Автомото вирішили допомогти своїм друзям розібратися, коли міняти зимову гуму на літню і підказати, на які моменти важливо звернути увагу при зміні шин, щоб їзда була дійсно безпечної при будь-якій погоді.

Що говорить законодавство України?

В даний час в законах України немає чіткого припису щодо того, що водій зобов’язаний встановлювати гуму відповідно до сезону. Також відсутні будь-які санкції при їзді влітку на зимовій гумі і навпаки. Законодавством лише заборонена їзда на несправному транспортному засобі, або не відповідає умовам.

 Коли переходити на літню гуму?

Безперечно, будь-яка чітка грань, коли переходити на літню гуму, відсутня. До того ж, теплі весняні деньки стрімко змінюються морозними, що збиває з пантелику водіїв.

Принцип зміни літньої гуми практично нічим не відрізняється від зимових шин. Єдине, що затягування часу по зміні коліс тягне за собою більш швидкий знос зимових шин і втрати шипів, якщо у вас була шипована гума. Пам’ятайте, зимова гума значно м’якше річної і в процесі нагрівання значно швидше стирається.

Важливо, брати до уваги середньодобову температуру, а також час доби, коли ви часто їздите на автомобілі. Якщо ви їздите тільки вранці і ввечері, щоб дістатися на роботу, а решту часу ваш автомобіль стоїть на стоянці або в гаражі, то немає сенсу поспішати зі зміною гуми. А ось якщо ви їздите виключно по міських дорогах, не заїжджаючи у двори, де, як правило, ще довго лежить сніг і лід, то з потеплінням уже можна замислюватися про те, що потрібно замінити гуму.

Отже, при якій температурі з зимньої гуми переходити на літню, запитаєте ви.

Тут маса нюансів, які залежать від типу шин

Якщо у вас нешипованная гума, то міняти шини краще, коли вночі встановиться плюсова температура, а вдень – коли на градуснику температура буде в межах +10 градусів.

Шиповані колеса. З ними ситуація буде куди складніше. Адже на сухому асфальті такі шини досить швидко зношуються. Навіть кілька днів їзди по таким дорогам можна порівняти з тисячами пробігу по засніжених дорогах. Тут варто орієнтуватися по ситуації на трасі, по якій найчастіше ви пересуваєтеся.

Варто зазначити, що для ось таких вельми неприємних «перехідних» періодів на українському ринку представлені всесезонні шини. Правда, в такому випадку потрібно витратитися на додатковий комплект гуми, так як «всесезонка» не спроможна працювати як потрібно, ні взимку, ні влітку.

Отже, будьте гранично уважними і пильними під час сезонної зміни автомобільної гуми і тоді істотно підвищите свою безпеку їзди. Ніколи не тягніть до останнього моменту, а одягайте своєчасно сезонні колеса.

Читайте також:

Підписатися на оновлення сайту

Ваш E-mail:

 

About totalcv

Check Also

Якщо двигун їсть масло (ВІДЕО)

Двигун їсть масло. Для початку дайте собі відповідь на питання: 1) Скільки пробіг вашого автомобіля; …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *