Home / Авто статті / Навіщо легалізували арабський дріфт і в чому його сенс?

Навіщо легалізували арабський дріфт і в чому його сенс?

Арабський дріфт«Арабський дріфт» – дуже популярні на Близькому Сході нелегальні вуличні заїзди. Зараз, після поганої слави на YouTube, місцева влада намагається хоч якось легалізувати це смертельно небезпечну розвагу. Надихнувшись репортажем видання Wired, наш колега Денис Гусєв з журналу «Мотор» розібрався в суті цього феномена.

Що таке «арабський дріфт»?

В арабських країнах це розвага називають Tafheet або Hajwalah, що перекладається приблизно так: «Їзда по колу, без направлення». Найбільш близьке за змістом англійське слово – угон автомашини з метою покататися на ній, швидка і небезпечна їзда на викраденій машині з метою розваги. Однак машини, на яких виступають учасники «тафхіта», якщо і крадуть, то дуже рідко. Та й в більшості випадків «крадене» виявляється просто «позиченим». Автомобілі беруть «на час» у друзів і батьків або орендують в прокаті. Особливу популярність феномен «їзди без направлення» отримав в ОАЕ, Саудівської Аравії, Омані та Катарі.

Арабський дріфт. Який сенс в ньому?

Арабський дріфтТреба розігнатися швидше – до 200 кілометрів на годину, різко повернути кермо в одну сторону, потім в іншу – і ось ваша машина ковзає всіма колесами. Тепер потрібно підтримувати ковзання, перекладаючи автомобіль з одного заносу в інший, а найбільші профі можуть висунути у відкрите вікно руку і показувати пальцями, яка передача зараз включена. Оцінку виступу, як правило, дають найбільш шановані «тафхітери».

«Дріфт» шалений арабське розвага називають, звичайно, умовно. Учасникам рідко вдається увійти в по-справжньому красиве кероване ковзання. Для цього у них немає ні відповідних навичок, ні звивистих трас: заїзди проходять на прямих або великих «п’ятака», а найпопулярніший трюк у місцевих гонщиків – це багаторазові розвороти на 180 і 360 градусів, виконувані в кінці заїзду.

Читайте також: Дріфт «по-українськи» (ВІДЕО)

Куди дивиться поліція?!

Арабський дріфтРівень уваги поліції до нелегального «тафхіту» залежить від країни і області, в якій проходять «гонки». Наприклад, в ОАЕ все життя сконцентрована в двох-трьох містах, і суворої поліції легше контролювати незаконні заїзди. Зворотний приклад – Саудівська Аравія, де «тафхіт» прирівняли до небезпечного водіння відносно недавно і де подібного роду розваги проходять навіть у віддалених областях. У таких районах, де офіцер може бути родичем гонщика, увагу поліції до «арабської дріфту» поки що мінімально.

Ситуація ускладнюється тим, що в спільнотах нелегальних гонщиків є «дозорні», що спостерігають за гонкою в натовпі глядачів, зазвичай десь на височині, і доповідає організаторам про наближення поліцейських машин. Після «сигналу» учасники миттєво покидають місце заїзду, глядачі розбігаються, і поліція встигає схопити лише кількох зівак.

Іноді шпигуни стають героями «шпигунських» історій. Відомий випадок, коли один з популярних саудівських вуличних гонщиків дізнався, що його «сторожовий» є «подвійним агентом» і регулярно зливає поліції координати гонок. Тоді організатор підставив свого «розвідника», знявши на приховану камеру, як той згвалтував молоду парафіянку місцевої мечеті.

Як карають за «тафхіт»?

Поліція відбирає права, конфіскує машини, виписує порушникам великі штрафи і примовляє до ударів батогом. Місцева преса не знає жалю до вуличних гонщиків – в газетах їх називають «неробами», «наркоманами» і «педофілами» (до 45 відсотків глядачів незаконних гонок складають діти шкільного віку). Увага до «арабської дріфту» зазвичай загострюється після інцидентів з жертвами. Якщо гинуть випадкові перехожі або автомобілісти, суди призначають винуватцям тривалі тюремні терміни або засуджують до смертної кари через обезголовлення.

Арабський дріфтУ вересні в прокат в ОАЕ виходить художній фільм «Hajwala: Зниклий Двигун», що розповідає про життя нелегальних гонщиків – з трюками, виконаними реальними «тафхітерамі».

Як виглядає легальний «тафхіт»?

У міру зростання числа смертельних аварій і популярності «тафхіта» на YouTube, місцева влада все активніше стали закликати молодь переміститися з пустельних магістралей на автодроми. Наприклад, в 80 кілометрах від Дубая був відкритий невеликий Гоночний комплекс Emirates Motorplex, який складається з драговою трасою, великого «п’ятака» для «арабської» дріфту і трибун для вболівальників.

Читайте також: З 2 по 3 липня відбудеться ІІ етап всеукраїнських змагань з дріфтингу

Сенс в тому, щоб просто небезпечно покататися?

Так. «Чим безумніше ваш виступ, тим краще, – каже Гаррітано, який спостерігав за легальним” тафхітом “живцем. – Раніше було як: ти виходив з друзями прямо на вулицю і починав влаштовувати свавілля. Тепер свавілля придбав організований характер ».

Чому смертельно небезпечне водіння на дорогах загального користування отримало популярність саме в арабських країнах і стало називатися «дріфтом»? Суворе статевий розподіл, відсутність особистих свобод і соціальних перспектив, навіть серед представників забезпечених сімей, призводить до падіння цілеспрямованості і трудовому заціпеніння. Реакцією на це і став «тафхіт» – сучасне моторизований повстання, що викликає у молоді п’янке революційне байдужість. Якщо пояснювати причини популярності «арабського дріфту» гранично коротко, досить однієї фрази: нудьга, тестостерон і дешевий бензин.


Арабський дріфт StreeterAutoNews

Підписатися на оновлення сайту

Ваш E-mail:

 

About totalcv

Check Also

Пластикова пляшка в колесі автомобіля – ви в небезпеці!

Пластикова пляшка в колесі автомобіля: Ви думали, що злодії використовують високі технології для здійснення грабежів? …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.