Home / Авто статті / Рідина ATF та її склад

Рідина ATF та її склад

Рідина ATF мабуть єдиний в автомобілі компонент виконує одночасно кілька важливих функцій.

ATF служить робочою рідиною для автоматичних коробок передач і є дуже специфічним продуктом.

Якщо масло з якої-небудь причини витече з двигуна то він ще якийсь час буде працювати, коли ж подібне станеться з коробкою «автомат», вона відразу ж перетвориться з вершини технічної думки в набір для дитячого конструктора, придатний хіба що для практичного показу в автомобільний клас.

Рідина ATFРідина ATF

Вона повинна відповідати жорстким вимогам, куди входить: в’язкість, антиокислювальні, антифрикційні, протипінні та протизносні властивості.

Автоматична коробка передач являє собою по суті цілу складну систему, що складається з різних компонентів. Вона включає в себе гідротрансформатор, саму коробку передач, систему управління і тому рідина повинна бути настільки універсальна, щоб відповідати всім цим вимогам.

Рідина ATF одночасно повинна забезпечувати фрикційне зчеплення, передавати крутний момент, змащувати, охолоджувати, захищати від зносу і корозії. Крім цього вона ще й повинна витримувати великі перепади температур. Так середнє значення температури в картері АКПП складає 80-90 ° С, а в спекотні літні дні, при русі в міському циклі може досягати близько 150 – 180 ° С.

АКПП принципово відрізняється від механічної трансмісії відсутністю жорсткої зв’язку первинного вала з колінчастим валом двигуна. Роль зчеплення в цьому випадку виконує гідротрансформатор і він же передає крутний момент до коробки від двигуна і головним елементом (робочим тілом) в цьому випадку є ATF.

Крім цього рідина передає керуючий тиск на фрікціони багатодисковим зчеплень, викликаючи тим самим включення необхідної передачі в АКПП.

Зі сказаного випливає висновок, що застосування будь – яких інших матеріалів для АКПП в якості трансмісійної рідини неприпустимо. Сторонні рідини просто не відповідають усім вимогам описаним в статті, що веде до швидкого виходу АКПП з ладу.

Зазвичай «рідний» тип рідини ATF вказані на щупі АКПП, або прописаний в анотації до автомобіля. На більшості автомобілів оснащених АКПП застосовується рідина типу DEXR0N.

Рідини DEXRON I, II, III, де, чим вище римська цифра стоїть за назвою DEXRON, тим більше сучасної вона є в плані пропонованих вимог. Цифра не тільки узагальнює в собі всі попередні модифікації, але і помітно їх посилює.

Відео: Жидкости ATF для АКПП и гидравлических систем

Підписатися на оновлення сайту

Ваш E-mail:

 

About totalcv

Check Also

Пластикова пляшка в колесі автомобіля – ви в небезпеці!

Пластикова пляшка в колесі автомобіля: Ви думали, що злодії використовують високі технології для здійснення грабежів? …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.